Menu
FANZINE.cz
Technologie

Microsoft představil po 25 letech nové logo. Symbolizuje široký záběr firmy

Marek Jedinák

Marek Jedinák

24. 8. 2012

Společnost Microsoft po téměř 25 letech změnila své logo. Nová vizitka této nadnárodní korporace je mnohem méně strohá a přibylo více pozitivních barev.

Nové logo společnosti Microsoft je oproti tomu starému mnohem optimističtější Zdroj: microsoft.com

Společnost Microsoft známá především vývojem kancelářského softwaru a operačního sytému Windows po téměř 25 letech změnila své logo. Je tomu vůbec poprvé v historii, kdy společnost do svého loga zakomponovala i obrázek. Do současnosti byla všechna ryze textová.

Čtěte také: Vyzkoušeli jsme Office 2013. Microsoft mířil vysoko a zabodoval

Dle oficiálního vyjádření společnosti má nový emblém reprezentovat „široké portfolio firemních služeb.“.

Určitou výjimku tvořil symbol charakteristický například pro systém Windows či kancelářský balíček známý jako Office. Kombinace čtyř barevných čtverců má především připomínat nové rozhraní metro charakteristické pro připravovaný Windows 8, který má dle vizí společnosti nahradit dnes již morálně zastaralou nabídku Start.

Dle vyjádření analytiků je cílem společnosti do budoucna vytvořit sérii produktů běžících na jednom operačním systému, podobně, jako je tomu například u konkurenční společnosti Apple.

Microsoft tak pravděpodobně v nejbližších letech přijde na trh s novou herní konzolí Xbox, vlastním tabletem Surface a také Windowsem 8 schopným běžet jak na počítačích, tak na chytrých telefonech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Microsoft představil po 25 letech nové logo. Symbolizuje široký záběr firmy

Hide picture