Menu
FANZINE.cz
Technologie

Microsoft: Starší Xbox 360 můžete vyhodit. Žádné novinky už nespustíte

Dominik Butschek

Dominik Butschek

18. 5. 2011

Od zítřka po konec měsíce budou probíhat na Xbox LIVE updaty, které například nahrají nový firmware do mechanik. Starší mechaniky však nemusí být kompatibilní a nebude tedy možné na nich hrát nové hry, které budou v novém formátu.

Xbox360 - odelhčená verze Slim

Jak se Microsoft zachová k zákazníkům? Zdroj: Microsoft.com

Problém objevili betatesteři a Microsoft o něm ví, ale stále nenabídl plošné řešení pro všechny hráče. Jeden z betatesterů, Avery Penn, po komunikaci s Microsoftem získá zcela nový Xbox výměnou za svůj současný. Jeho konzole je však z roku 2009 (XBox Pro 60 GB), což není zrovna dávno vzhledem k datu zahájení prodeje Xboxu (konec roku 2005 a průběh roku 2006).

Je tedy pravděpodobné, že Microsoft bude muset buď přepracovat nový firmware tak, aby podporoval i starší mechaniky, nebo všem lidem se starším modelem Xboxu poskytnout bezplatnou výměnu. Obdobně jako v případě betatesterů. Pokud totiž nasadí stejnou politiku jako u OS Windows ve spojitosti s podporou nových verzí DirectX, bude mít velká část majitelů této konzole prostě smůlu. Novinky si jednoduše nezahrají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Microsoft: Starší Xbox 360 můžete vyhodit. Žádné novinky už nespustíte

Hide picture