Menu
FANZINE.cz
Technologie

Mikrofon Rode iXY pro iPhone a iPad konečně zajistí kvalitní záznam zvuku

Jan Perlík

Jan Perlík

21. 2. 2013

iPhone nedokáže zachytit vysoce kvalitní zvuk, to není žádná novinka. Jenže to může být přesto velkým problémem zejména u majitelů, kteří potřebují rychle a efektivně zvuk zaznamenat.

FOTO: Rode Stereo Recording IXY mikrofon pro iPhone a iPad priorita 480x300

Takto vypadá externí mikrofon, který vyřeší jakýkoli problém s nekvalitním nahráváním zvuku. Zdroj: bhphotovideo.com

Co dělat, když chcete mít kvalitní záznam například ze sportovního utkání? Nemáte s sebou videokameru, kterou jste si bohužel zapomněli, ale chytrý telefon za několik tisíc by to přeci měl hravě zvládnout. V případě mnohých telefonů tomu tak není.

Přijatelnou alternativou, jak vyřešit tento problém, je Rode Stereo Recording iXY, tedy externí mikrofon pro váš iPhone či iPad. Zachycuje kvalitní 24bitový (96 kHz) stereo zvuk. Nahrávejte si jednoduše a hodnotně své skladby, přednášky či rozhovory do mobilního telefonu.

Čtěte také: 3Doodler je první pero na světě, které vám umožní kreslit ve třech dimenzích

Svou práci zastane u zmíněných iPadů řady 1, 2 a 3, také u iPhonů řady 4 či 4S. Adaptér pracuje s nejnovějšími produkty od Applu vlivem menšího konektoru. Mikrofon lze použít i s jinými zařízeními, například DSLR, a to v případě, že je připojen přes audio konektor pro plnohodnotné zajištění funkce.

Rode Stereo Recording iXY mikrofon pro iPhone a iPad lze předobjednat za 199 dolarů / 3 790 Kč na stránkách bhphotovideo. Volně v prodeji se objeví až 11. března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mikrofon Rode iXY pro iPhone a iPad konečně zajistí kvalitní záznam zvuku

Hide picture