×
FANZINE.cz

Milovníci science fiction zbystřete. Přichází festival Future Gate

Diváci si vychutnají na velkém ptáně první díl ze série Vetřelec. Zdroj: futuregate.cz

První ročník Future Gate s sebou přinese během čtyř dní 7 filmů. Nadšenci si budou moci užít dobrodružství z dalekého vesmíru se snímkem Europa Report, 2001: Vesmírná odysea či Vetřelec.

Diváci si vychutnají na velkém ptáně první díl ze série Vetřelec. Zdroj: futuregate.cz

Přehlídka filmů se bude konat od 13. do 16. března 2014 v Praze v kině Bio Oko. Dostane se jak na novinky tak i na nezapomenutelné legendy. Kromě toho na ně také čeká tématická výzdoba foyer kina, seznámení s hrdiny ze světa Star Wars či přednáška ředitele Planetária Praha.

Díky technologickým instalacím a speciální výzdobě, o níž se postará tým umělců WizArts, se diváci doslova ocitnou v jiné galaxii a budou tak moci spatřit iluzi mimozemského světa. Festival poctí svou návštěvou ve čtvrtek a v sobotu také Lion Base, člen mezinárodní Star Wars kostýmové organizace Rebel Legion.

Vstupním snímkem bude Europa Report, jež nám popíše existenci života na Europě, jako šestém měsíci Jupiteru. K jeho natočení byla použita metoda Found Footage, jež byla pozorovatelná i u nízkorozpočtového filmu Záhada Blair Witch.

Foto: Future Gate
Díky týmu čarodějů se budete cítit, jako byste pluli vesmírem. Zdroj: futuregate.cz

V pátek potěší divácké oko švédská parodie na filmy o superhrdinech Kenny Begins a stará klasika Vetřelec. V sobotu bude k vidění japonský animovaný film Ghost in the Shell 2.0 od režiséra Mamoru Oshii. Večer přijde na řadu hororový thriller Poslední dny na Marsu, který zobrazí Lieva Schreibera jako člena vědecké expedice, jež bude bojovat s neznámou existencí.

Neděle bude plná nekončícího vesmíru a noční oblohy. Představen bude japonský film plný akce Space Battleship Yamato a program bude ukončen proslulým snímkem 2001: Vesmírná odysea.

Lístky si lze zakoupit online na www.biooko.net/cz či přímo v kině Bio Oko. Cena za jeden film činí 100 Kč, permanentky zahrnující 7 snímků pak 400 Kč. Více informací naleznete na www.futuregate.cz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..