Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Mimozemšťan Paul na DVD: Hláškující emzák by si zasloužil lepší film

Jan Chalupa

Jan Chalupa

28. 10. 2011

Foto z filmu PaulDva sci-fi fanoušci narazí při svých putováních na skutečného mimozemšťana, který se ale vůbec nechová podle svých filmových vzorů. Mluví sprostě, pije a kouří.

Foto z filmu Paul

Pořádně povedená dvojka, Zdroj: distributor filmu

Film Paul byl celkem dost očekávanou záležitostí. V hlavních rolích se měl totiž představit sehraný tým dvou známých britských komiků (tvoří ho Simon Pegg a Nick Frost), kteří již své diváky rozesmáli v takových skvělých filmech, jako je Soumrak mrtvých nebo Jednotka příliš rychlého nasazení. Tihle dva pánové prostě dokázali, že komedie umí a že je umí zatraceně dobře.

Film Soumrak mrtvých (2004) parodoval zombie horory a byl plný notně černého humoru. Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) si zase utahovala z akčních filmů. Výjimečnost snímků spočívala především ve spojení britského humoru s hollywoodskými filmovými prostředky.

Tentokrát se nám komici rozhodli představit v rolích dvou sci-fi fanatiků, kteří rádi navštěvují různé  comic-cony nebo ufonské památky. Bezmezně věří v existenci mimozemšťanů (a taky v biologický řád, který je nastolen skrze vír fyzikálního a chemického chaosu) a jednoho dne se dokonce s jedním skutečným mimozemšťanem setkají!

Tenhle kámoš z vesmíru právě potřebuje nutně pomoc. Má v patách vládu, která by mu moc ráda tak trochu vyřízla mozek z hlavy, a protože právě kolem není nikdo jiný, bude mu muset vypomoct naše svérázná dvojice. Všichni společně se tak vydávají na výlet, na který nikdy nezapomenou.

Paul je ale bohužel dost zapomenutelný z hlediska diváckého. Nebudete na něj mít žádný důvod vzpomínat, protože nabízí víceméně klišovitou zábavu. Humor je zde založen převážně jen na sprosté mluvě a bláznivých obličejích.

Přečtěte si ufounskou recenzi, která byla k novému počinu dua Frost-Pegg shovívavější

Je to neuvěřitelná škoda, protože mimozemšťan Paul (jako filmová postava) má charismatu na rozdávání a především on nakonec drží snímek nad hladinou průměru. Jeho vtipné průpovídky a narážky na jiné sci-fi filmy pomáhají držet tempo a dodávají kvalitnější humor. Celý snímek ale zachránit nedokáže. Film Paul je tak spíše průměrnou zábavou.

DVD

Samotné DVD nabízí poměrně sympatickou výbavu. Nalezneme zde sekci, která se zabývá vývojem samotného Paula, dále nepovedené záběry nebo Simonovy hloupé obličeje. Právě v těchto sekcích se paradoxně může nejvíc projevit talent ústřední dvojice komiků Simona Pegga a Nicka Frosta, kteří jsou v samotném filmu zastíněni Paulem.

Foto: obrázek z filmu Paul

Tenhle mimozemšťan ví o nás lidech víc, než si myslíte

Co ale neoslní je ale dabing. Většina humoru z originálního znění vyplynula z nečekaně sprosté mluvy hlavních protagonistů, jenže dabéři se v namluvené verzi drželi příliš zkrátka. Některé scény založené právě na tomto druhu vulgárního humoru tak bohužel ztratily svůj náboj.

Neangličtináře nepotěší ani fakt, že bonusy jsou dostupné pouze ve verzi s anglickými titulky.

Paul

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný
USA(Velká Británie, 2011, 104 min

Režie: Greg Mottola
Hrají: Simon Pegg, Nick Frost, Seth Rogen, Jason Bateman, Bill Hader, Jane Lynch, Kristen Wiig, Jeffrey Tambor, Blythe Danner, David Koechner, John Carroll Lynch, Sigourney Weaver, Mia Stallard

Zvuk: česky, anglicky, polsky
Titulky: české, anglické, řecké, bulharské, polské
Bonusy: Paulův vývoj, Kdo je k čertu Adam Shadowchild?, Simonovy hloupé obličeje, Nepovedené záběry, Galerie

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 4****

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mimozemšťan Paul na DVD: Hláškující emzák by si zasloužil lepší film

Hide picture