Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Mince Star Wars jako legální měna? Science fiction se stává realitou!

Redakce

Redakce

23. 8. 2011

Zahoďte Boženu Němcovou, svatého Václava i Hradčany! Odteď už se bude platit mincemi s podobiznami jiných hrdinů. Měnu v Pacifiku ovládly Hvězdné války, a tak si můžete nacpat kapsy Yodou či Lukem Skywalkerem.

Legendární Darth Vader v Impériu vrací úder, Zdroj: youtube.com

Fanoušky Star Wars už překvapí máloco – plakáty, převleky nebo figurky už jsou dávno samozřejmostí. Na malém ostrůvku Niue v Jižním Pacifiku se však rozhodli jít ještě dál. Mince s emblémy hlavních hrdinů oblíbené ságy Hvězdné války zde budou platit jako legální měna.

Sběratelská edice vyjde pro záporáky i klaďase

Celý ostrov Niue má pouze něco málo přes 1 300 obyvatel, o originální nápady zde však očividně není nouze. Speciální edice mincí by měla být představena už v listopadu. Vyrazit je nechá New Zealand Mint, na jejichž stránkách si lze prohlédnout chystané motivy dvoudolarových mincí.

Zda se měna uchytí, je jen otázkou času, jedna věc je však jistá. Dosud neznámý ostrůvek v Polynésii se bude nějaký čas vyhřívat nejen na titulních stránkách, ale i v prázdninových plánech největších fanoušků Hvězdných válek.

V Rusku mají 3D zmrzlinu s hlavou Darth Vadera

Světlo světa však kromě nového oběživa spatří také mince postříbřené, které zrychlí dech zejména zapáleným sběratelům limitovaných edicí. Set s Darth Vaderem, který obsahuje čtyři mince, představí vyobrazení Hvězdy smrti, Imperátora Palpatina, Stormtroopera a samozřejmě Darth Vadera samotného. Vše je ukryto v zajímavém balení v podobě hlavy tohoto temného rytíře s chraplavým dechem.

Na příznivce světlé strany potom čeká Millennium Falcon Coin Set, který je sestaven z postříbřených mincí se slavnými dvojicemi v barevném provedení. Skví se na nich Luke Skywalker s princeznou Leiou, Obi-Wan Kenobi a Yoda, R2-D2 vedle C-3PO a samozřejmě neodolatelný Han Solo a Chewbacca.

Chcete Leiu? Připravte si balík

Oba sety se vyrobí pouze v limitované edici 7 500 kusů a nevyjdou zrovna levně. Kdo by je chtěl získat, musí vysolit téměř 385 dolarů, samotná mince potom přijde na 20 dolarů. Jedinou útěchou je, že v balíčku s mincí přijde i originální certifikát s unikátním číslem vydaný New Zealand Mint.

Star Wars - mince

Podoba mincí chystaných do oběhu, Zdroj: sciencefiction.com

Jedinečná série potěší zejména ty, kdo preferují starší filmy Star Wars. Mince jsou totiž ozdobeny pouze postavami ze snímků natočených v osmdesátých letech. Pokud se originální nápad ostrova Niue ujme, možná se dočkáme i vyvedení zbývajících epizod. Kdo by však odolal vlastnit minci, na jejíž jedné straně je Darth Vader a na druhé anglická královna?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mince Star Wars jako legální měna? Science fiction se stává realitou!

Hide picture