Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Minicon bude znovu na Mariánském náměstí

Redakce

Redakce

10. 11. 2010

Logo městské knihovny v PrazeCo je malé, to je hezké. I to by mohlo platit pro letošní Minicon 2010, který odstartuje v sobotu 27. listopadu v 10:00 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. A co od toho můžete očekávat? Nechte se překvapit!

V  dětství téměř každý člověk prochází tajuplným světem fantazie, kde nic není nemožné. Ve vašich myslích ožívají nadpřirozené bytosti, víly, skřítci, trpaslíci, vlkodlakové, elfové, které nabývají zcela reálných podob. Proč si proto neponechat tento krásný svět i v dospělosti? Pokud patříte mezi tyto nadšence, je pro vás tradiční Minicon 2010 tou pravou volbou.

Přes svůj název není Minicon ve světě conů žádný nováček, funguje totiž od roku 1984 a je jedním z nejstarších typů tohoto setkání u nás. Změny se mu však nevyhnuly. Před více než čtvrtstoletím byl uspořádán oficiálně jedním z nejstarších klubů přátel sci-fi, a to Klubem Julese Verna. Dnes se kromě tohoto sdružení nadšenců na pořádání podílí také nakladatelství Straky na vrbě a Městská knihovna v Praze.

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1, Zdroj: wikimedia.org

Programová skladba se každým rokem mění, přesto však mají vždy něco společného. Jedná se o kvalitní výběr osobností sci-fi literatury. Jan Kantůrek známý namluvením audio knih o Zeměploše. První dáma české fantastiky Františka Vrbenská, Leonard Medek nebo Leoš Kyša, bývalý novinář Hospodářských novin, dnes recenzent měsíčníku Pevnost.

To ale stále není všechno. Kromě velkého množství knih a jejich autorů v Malém sále můžete nalézt expozici obrazů Galerie Nemesis, která se zaměřuje na výstavu a prodej obrazů se sci-fi tématikou. Dále už tradiční literární workshop Jiřiny Vorlové, editorky každoročního Mloka a KOČASu. A také vyhlášení výsledků literární soutěže Žoldnéři fantasie, z nichž se možná za čas vyklubou známí představitelé české fantastiky.  Zbývá se jen nechat v sobotu 27. příjemně překvapit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Minicon bude znovu na Mariánském náměstí

Hide picture