Menu
FANZINE.cz
Technologie

Mladík hrál videohry dvanáct hodin v kuse. Zemřel na krevní sraženinu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

7. 8. 2011

Dvacetiletý Angličan hrál dvanáct hodin bez přestávky svoji oblíbenou videohru, což ho stálo život. Krevní sraženina mu ucpala cévy a na následky zástavy srdce zemřel.

Dvanáct hodin hraní hry Halo: Reach stálo dvacetiletého mladíka život, Zdroj: bungie.net

Dvacetiletý Brit Chris Staniforth zakončil svůj dvanáctihodinový herní maratón smrtí. Kvůli nedostatečnému pohybu a špatnému prokrvení nohou se v jeho cévním oběhu vytvořila krevní sraženina, která podle pitvy způsobila jeho smrt.

Hráč brutálně zavraždil vlastní matku. Zabavila mu videoherní konzoli!

Otec dotyčného mladíka, David, pro deník The Sun prohlásil, že jeho syn hraním na videoherní konzoli Xbox 360 doslova žil. Od obrazovky jej nebylo možné odtrhnout, ve virtuálním světe byl schopen trávit i více než dvanáct hodin denně. Holdoval zejména online hraní ve hře Halo, kde hrál díky multiplayeru s hráči z celého světa.

V žádném případě prý nehodlá žalovat nebo nějak očerňovat výrobce herních konzolí, ale rád by na tento fakt upozornil, aby tak ochránil ostatní rodiče před podobně nešťastnou událostí, jež se stala jeho synovi.

Podle americké psycholožky vede hraní her k sexuálnímu násilí!

Tiskový mluvčí společnosti Microsoft, výrobce herní konzole Xbox, pak deníku The Sun sdělil, že i v návodu se hráčům doporučuje dělat si po každé hodině strávené hraním her alespoň patnáctiminutovou přestávku.

Před podobným rizikem jsou varováni také lidé absolvující dlouhé mezikontinentální lety. Vždy po několika hodinách je dobré udělat si alespoň kratičkou procházku. Doporučuje se také cvičit s prsty a snažit se dolními končetinami v rámci možností alespoň trochu pohybovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mladík hrál videohry dvanáct hodin v kuse. Zemřel na krevní sraženinu

Hide picture