Menu
FANZINE.cz
Technologie

Mobily vytlačují ze záchodů časopisy. Každý patnáctý spadne do mísy

Zdeněk Král

Zdeněk Král

27. 1. 2012

FOTO: Bez mobilu na WC nelezOjedinělou studii si nechala vypracovat společnost Vodafone. 700 respondentů, uživatelů chytrých telefonů, prozradilo, jestli si do koupelny a na záchod berou mobil.

FOTO: Bez mobilu na WC nelez

Každému patnáctému spadne mobil do záchodu, pozor na to Foto: Martin Tejkal, TOPZINE.cz

Polovina lidí si na toaletě něco čte, z toho dnes už 38 % používá spíš smartphone než klasické papírové časopisy. Nejen čtením se ale majitelé chytrých telefonů baví. 44 % posílá SMS, přibližně čtvrtina hraje hry nebo používá jiné aplikace (třeba bloumá po sociálních sítích), a celých 30 % respondentů na WC telefonuje. Z těchto telefonistů pak raději 70 % splachuje až po skončení hovoru, i zbytek se snaží působit nenápadně, takže při splachování třeba podrží mikrofon.

iPhone 4S: Čínské Apple store zasypala vejce. Zuřivý dav zaútočil

Do koupelny si také bere mobil skoro polovina tázaných, 46 %. Ti opět telefonují nebo píšou SMS, kromě toho často poslouchají hudbu. Čím více smartphonů se ale v koupelnách a na toaletách objeví, tím více nehod se zákonitě musí přihodit.

  • 7 % respondentů někdy zachraňovalo utopený mobil přímo z toalety.
  • 10 procentům uživatelů už smartphone někdy spadl do plné vany.
  • Lidé nejvíce litují ztráty kontaktů a zničení přístroje samotného.
  • 1/3 respondentů by proto na toaletách uvítala držáky na mobily.

Otázkou taky zůstává, jak se koupelnové telefonování projeví při vyřizování reklamací. Servisy vždy potěší, když mohou v reklamačním řízení označit mobil za zoxidovaný v důsledku vystavení nevhodnému prostředí a zamítnout záruční opravu. Tím už se ale studie nezabývá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mobily vytlačují ze záchodů časopisy. Každý patnáctý spadne do mísy

Hide picture