Menu
FANZINE.cz
Technologie

Modelář sestrojil high-tech špionážní letadélko. Zájem o něj má i US Army

Jan Kouba

Jan Kouba

10. 8. 2011

Velký bratr nikdy nespí a zrovna v tuto chvíli může prolétat nad vaší hlavou. I malý, nevinně vypadající model letadla může být ve skutečnosti speciální hackovací zařízení, které kopíruje data nebo odposlouchává něčí hovor.

letadlo RC

Pokud uvidíte na obloze takový model, nemusí jít o pouhou neškodou zábavu. Zdroj: sxc.hu

Mike Tassey a Richard Perkins jsou majiteli obchodu pro fanoušky modelů. Kromě toho však jsou i bývalými letci US Air Force. Tento team vyrobil bezpilotní letadlo WASP, které dokáže sbírat data ze sítí GSM a WiFi, do kterých se nabourá. O obdobná zařízení má zájem i americká armáda.

Letadlo nemá rozměry větší než 180 centrimetrů na šířku i délku, a tak jej radary identifikují jen jako velkého ptáka. Předlohou pro WASP byl armádní zaměřovací dron, který byl z benzínového pohonu předělán na elektrický. Letadlo je vybaveno HD kamerou a GPS lokátorem.

Jste fanoušky herního studia Valve? Víme, komu svěří dabing hry DotA 2!

Hackování zajišťuje malý vestavěný počítač s operačním systémem Linux s kapacitou 32 GB. V počítači jsou nainstalované i potřebné programy na nabourávání zadních dveří a slovník hesel obsahující 340 milionů slov.

Letadlo také napodobuje antény poskytovatelů AT&T a T-Mobile, takže je pak schopný hovory odposlouchávat a nahrávat. Ale všichni naši čtenáři mohou zůstat v klidu, protože tento špionážní dron prozatím operuje pouze nad neobydlenou oblastí, která se nachází v USA, a stroj testují pouze sami na sobě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Modelář sestrojil high-tech špionážní letadélko. Zájem o něj má i US Army

Hide picture