Menu
FANZINE.cz
Technologie

Modern Warfare 3 zhmotní americkou noční můru! Rusové obsazují USA

Jakub Bilko

Jakub Bilko

27. 5. 2011

Modern Warfare - artwork!Video!Líbil se vám druhý díl střílečky Crysis? Stále se vám před očima objevují trosky zničeného New Yorku? Mám pro vás tedy dobrou zprávu. V novém Call of Duty uvidíte zničený New York znovu, a nejen to, metropolí, kde se bude horlivě střílet a slovo destrukce bude mít značnou váhu, bude daleko více.

Bitvy ve světových metropolích budou vskutku epické Foto: Marek Jedinák, Topzine.cz

Už jsme si zvykli, že v sérii Call of Duty netvoří historické pozadí jen druhá světová válka, která tvořila zpočátku monopol. S příchodem Modern Warfare, a později i jeho pokračovatele, se skopčáci proměnili na členy teroristické buňky a hráči naskočili do uniforem amerických a britských speciálních složek. Po odklonu historického pozadí zase do minulosti v Black Ops se vývojáři rozhodli pokračovat ve značce Modern Warfare. Třetí díl ovšem znovu přinese světovou válku, tentokrát s číslovkou 3.

To be continued

Modern Warfare 3 nám tedy znovu přinese běsnění s užitím nejnovějších armádních technologií. Hra pokračuje přesně tam, kde skončil MW 2. Pokud si tedy vzpomínáte, Rusové svou invazí do Ameriky nadělali pořádnou paseku, ulice New Yorku vypadají jako část postapokalyptického světa a MacTavish (hráč) spolu s Pricem jsou po tom, co odrovnali lstivého amerického generála Shepherda, na útěku. Nutno říci, že se ve hře ujmete role hned několika vojáků a nepůjde pouze o přestřelky na nohou, ale k tomu se dostaneme za chvíli.

Spojené státy budou zasaženy i taktickými jadernými střelami z ruských ponorek Foto: Marek Jedinák, Topzine.cz

Hned v úvodu hry bude hráč vržen do centra dění a dynamická akce plná naskriptovaných pasáží na sebe nenechá dlouho čekat. Ve vesničce Dharmasala v Indii, kde se ukrývají MacTavish a Price, dojde k přepadení, jež mají na svědomí Makarovovi muži. Hráč se ujímá postavy vojáka Yuriho, který bude pravděpodobně jednou z hlavních postav hry. Za chvíli ovšem hrdinové odlétají vrtulníkem s pocitem bezpečí. Ani nevíte jak, a za chvíli se ocitáte v New Yorku, který je ohništěm ruského útoku. V roli Frosta, člena Delta Force, se budete snažit ruský útok odrazit.

Na mapě světa

Bojištěm se nebudeme protloukat pouze v New Yorku, míst, která navštívíme, je opravdu mnoho. Jsme přece ve třetí světové, ne? Vesměs se bude jednat o světové metropole, a to například Moskva, Paříž, Hamburk, Londýn nebo Berlín. Nakoukneme také do Spojených arabských emirátů, konkrétně do Dubaje. Co je ovšem daleko zajímavějším zjištěním, které nás docela překvapilo, je Praha a její přiřazení na seznam lokací ve hře. Uvidíme tedy, jak si vývojáři poradili s vyobrazením Prahy a v jaké situaci do ni zavítáme.

New York v plamenech Foto: Marek Jedinák, Topzine.cz

Kromě samotné Prahy nabídne hra ještě jednu lokaci v českých končinách, a to nejmenovaný hrad v českých horách. Vývojáři rozhodně zeměpisným rozhledem nešetřili. Nicméně dojde k tomu, že chtějí USA s Ruskem alespoň na nějakou dobu zakopat válečnou sekeru, proto má ruský prezident namířeno do Ameriky, aby podepsal mírovou smlouvu. To se neobejde bez zásadního zvratu, kdy je prezident zajat nám již známým Makarovem. Na to, jestli si Makarov konečně lehne pod kytky, si ještě chvíli počkáme.

Staronový kabátek

Jak jsem již zmínil na začátku tohoto textu, nepůjde ve hře samozřejmě pouze o přestřelky, ve kterých budete běhat po svých. Projedeme se tankem, ale budeme také kropit nepřátele hezky z výšky. Bitevní letoun AC-130, tedy záruka ničivé síly, je opět k mání. Nebude chybět ani neustálé držení tlačítka pro střelbu ve chvíli, kdy budeme sedět u kulometu v helikoptéře. To vše jsme již v CoD sérii zažili, nicméně změnou si prošel herní engine. Vývojáři sice nenasadili žádný nový, ale ten stávající upravili, čehož jsme v podstatě svědky u každého nového dílu.

I když hra běží na enginu z roku 2005 (samozřejmě s dnes již značnými vylepšeními), přesto dokázali vývojáři vykouzlit pěknou podívanou.  Zlé jazyky ovšem vykřikují, že v konkurenci s Battlefieldem 3 bude tento díl značně zaostávat, alespoň co se grafiky týče. Právě třetí Battlefield by měl být pro Modern Warfare největší konkurencí.

Pozorní čtenáři si v druhé polovině traileru všimnou i Karlova mostu

Jak se povedla Infinity Ward, vize třetí světové války v patnáctce misí, na to si budeme muset počkat do 8. listopadu letošního roku. Zatím třeba můžete pomalu tipovat, jaké hry se prodá více kusů – Modern Warfare 3 nebo Battlefield 3?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Modern Warfare 3 zhmotní americkou noční můru! Rusové obsazují USA

Hide picture