Menu
FANZINE.cz
Komiks

Moon Knight dostane v nové sérii prvotřídní péči Warrena Ellise

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

5. 2. 2014

Marvel se rozhodl zahrnout hrdinu Moon Knighta do svého komiksového projektu All new Marvel NOW! A i když už svoji obměnou a novými příběhy prošel nejeden charakter, Moon Knight na sebe poutá mnoho pozornosti. Proč?

Důvodem je fakt, že mnoho čtenářů se této postavě mohlo klidně vyhnout. Což se jim zdařilo díky nepřílišné atraktivitě charakteru a jeho prezentaci. Prostě se mu nikdy nepovedlo výrazně prorazit, a tak na jeho novém vydání zapracují skutečná esa.

Warren Ellis, jméno mluvící samo za sebe, se stal hlavní postavou týmu. Jeho kápě je vlastně půlměsíc, chodí ven jen v noci celý oblečen do reflexní bílé, aby ho všichni viděli přicházet. Tak to je šílenost…To se mi líbí! prohlásil známý autor a dal se do práce.

Declan Shalveye: Moon Knight
Také si samozřejmě udělal svůj domácí úkol a po přezkoumání dosavadních příběhů, které Moon Knighta provázejí už skoro 40 let, odhalil, že z jeho pohledu je charakter nejpoutavější v příbězích obyčejně vypadajících zločinů s nízkým profilem, které jsou ale tím podivnější, čím víc fakt se o nich dostává na povrch.

Celkový dojem a grafická stránka

Zní to jako noirově zabarvená detektivka se superhrdinskou tématikou. A proč by ne? Hlavní charakter navíc netrpí nejistotou původu (pro co se autor rozhodne), na druhou stranu ale bude mít určitě jeden nebo dva psychické problémy. Zatím to zní dobře.

Co se týče umělecké stránky komiksu, možná jde o jméno pro nejednoho čtenáře nové, ale volba padla na Declana Shalveye. Jeho největším dosavadním úspěchem byl komiks Hero Killers, kdo nezná, tak se může připravit na vysoce kvalitní černobílou podívanou.

Přejme dalšímu pokusu o uvedení Moon Knighta na listinu velkých superhrdinských jmen hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Moon Knight dostane v nové sérii prvotřídní péči Warrena Ellise

Hide picture