Menu
FANZINE.cz
Technologie

Motorola dnes začala prodávat svůj tablet Xoom s Androidem 3.0

Redakce

Redakce

25. 2. 2011

Foto: Motorola XoomV pátek 25. února začala v USA společnost Motorola oficiální prodej tabletu Zoom, které je prvním zařízením, které má v sobě operační systém Android 3.0 od Googlu. Do Evropy se má dostat ještě před prázdninami.

Foto: Motorola Xoom

Společnost zmínku o brzkém prodeji Motoroly Zoom poprvé oznámila během veletrhu Consumer Electronics Show (CES) začátkem ledna v Las Vegas a první předobjednávky bylo možné uskutečnit před několika dny v obchodech amerického řetězce Best Buy.

Uvnitř Zoomu se skrývá dvoujádrový procesor Nvidia Tegra, který umožňuje rozlišení 1080 px HD video, 32 GB paměti, spolu s podporou pro SD karty.

Součástí je také 5 megapixelová kamera je umístěná zezadu (kousek od ní je duální LED přisvětlovací dioda), 2 megapixelová kamera je vpředu.

Nyní je jasné, že Android 3.0 budou využívat především tablety a zařízení s velkým displejem. Nepotřebuje už žádné mechanické klávesy, které jsou nově zakomponovány ve spodní virtuální liště.

V USA stojí nedotovaná verze 799 $ a verze pouze s Wi-Fi bude okolo 600 $.

Technické údaje:

Dvoujádrový procesor Nvidia Tegra, každé jádro běží na 1GHz
Úhlopříčka displeje je 10,1 palců (větší než iPad 9,7 palce)
Rozlišení obrazovky: 1280 x 800 px (ve srovnání s iPadem 1024 × 768)
HDMI výstup
1 GB DDR2 RAM
32 GB interní úložiště (plus podpora pro SD karty)
5 megapixelová kamera na zadní straně s duálním LED bleskem včetně možnosti záznamu ve vysokém rozlišení (aktuální verzi iPadu není), 2 megapixelová přední kamera videohovory
Dva reproduktory
Příslušenství: pouzdro, bezdrátová klávesnice, dokovací stanice, dok s externími reproduktory

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Motorola dnes začala prodávat svůj tablet Xoom s Androidem 3.0

Hide picture