Menu
FANZINE.cz
Technologie

Mozilla stáhla Firefox pro iOS. Apple prý nenabízí férové podmínky

Jan Perlík

Jan Perlík

12. 3. 2013

Mozilla Firefox je webový prohlížeč, který si všichni mohou zdarma stáhnout. U samotných uživatelů patří mezi ty více oblíbené. V současné době pracuje na operačních systémech Linux, Microsoft Windows a OS X.

 

firefox logo

Mozilla Firefox patří mezi dlouhodobě oblíbené webové prohlížeče. Zdroj: mozilla.org

Existuje však ještě jeden, pro který tvůrci nebudou vydávat další verze. Alespoň ne v současné době. Tím se stal Apple iOS, odkud Mozilla stáhla svůj webový prohlížeč Firefox. Z App Storu zmizel v září minulého roku.

Na konferenci SXSW viceprezident společnosti, Jay Sullivan, zopakoval budoucí plány pro vývoj na iOS od Apple. Řekl, že dokud Apple nezmění marketingové strategie a nevytvoří rovné podmínky, tak na iOS se Firefox objevovat nebude. Dále řekl, že marketing Applu je velmi nepřátelský k jakémukoli typu třetích stran, které vytvářejí prohlížeče a nabízí je ke stažení.

Apple v současné době brání svým uživatelům v používání jiných aplikací než Safari, tedy výchozího webového prohlížeče. Safari v současnosti pokrývá velkou část trhu na mobilních zařízení. Podle třetího čtvrtletí roku 2012 Apple Mobile Safari pokrývá přibližně 60 % využití u mobilních prohlížečů v síti Androidu.

Pokud se Firefox OS prosadí ve více zemích, mohl by být vážným hráčem v oblasti webových prohlížečů na mobilní zařízení. Poslední zprávy také tvrdí, že Sony možná brzy zavede do svých nových řad mobilních telefonů pro indický trh webový prohlížeč Firefox OS.

 

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mozilla stáhla Firefox pro iOS. Apple prý nenabízí férové podmínky

Hide picture