Menu
FANZINE.cz
Technologie

Možný vzhled iPhone 5. Podívejte se na čínské fotografie očekávaného mobilu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 8. 2011

V Číně se objevily falešné fotografie nového smartphonu iPhone 5. Kopie pochází ze stejného města, kde se vyrábí i skutečné iPhony. Přečtěte si, co všechno může kopie prozradit o nadcházejícím telefonu.

Zdařilý čínský padělek může poukázat na několik faktů Zdroj: reprofoto giz-china.com

Série telefonů iPhone od firmy Apple je nejlépe prodávanou značkou telefonů vůbec. Díky těmto hračkám se společnost stala nejbohatší z hlediska tržní kapitalizace. Není tedy divu, že fanoušci přímo hltají každou novou informaci.

Láska k Apple je stejná jako láska k Bohu. Spotřebitelé vykazují znaky náboženské sekty!

V Číně se objevily fotografie poměrně zdařilé kopie iPhonu 5 nebo iPhonu 4S. Na první pohled vypadají velice precizně a méně znalý spotřebitel by si je klidně mohl splést s originálem.

Co však dělá čínské fotografie tak důležitými? Především to, že pocházejí ze stejného města, kde je i oficiální továrna vyrábějící originální přístroje Apple, a že v některých věcech koresponduje s již delší dobu známými rumory.

Hrany telefonu jsou lehce zaoblené, což je fakt, o kterém se spekuluje již delší dobu, neboť u iPhonu 4 si velká část spotřebitelů stěžovala na příliš ostré okraje, které nepříjemně tlačily do dlaní. Obě části jsou pak kryté tvrzeným sklem, což koresponduje s informacemi z počátku letošního léta.

Zadní část má prvky podobné iPhonu 4 Zdroj: reprofoto giz-china.com

Z hlediska vzhledu jde o zdařilou kopii, která pod kapucí sice neskrývá tak vysoký výkon, jakožto originální iPhone, ale je o 2,3 mm tenčí než čtvrtý model telefonu od Applu. Padělek je tak tlustý jen 7 mm. Zmenšení rozměrů předpokládají světoví analytici také.

Datum vydání iPhone 5 i jeho parametry se rýsují. Přečtěte si možná fakta!

Přestože jde nakonec o fake, samotný padělek může poodhalit nové informace o skutečném iPhonu. Vzpomeňme třeba na kauzu týkající se předchozího modelu iPhonu, jenž se na veřejnost dostal tak, že ho s sebou tajně vynesl jeden ze zaměstnanců, který se pak v hospodě opil a ukázal ho okolním pijanům.

Ti neváhali a fotografie prodali tiskovým agenturám.

Zatím se počítá se zahájením prodeje někdy během letošního podzimu, Apple tedy již určitě vlastní prototyp a nejspíše zahájil kvůli předzásobení sériovou výrobu. Je tedy klidně možné, že se z továrny dostaly minimálně nějaké nákresy nebo dílčí informace, jež pak byly využity při vzniku tohoto falzifikátu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Možný vzhled iPhone 5. Podívejte se na čínské fotografie očekávaného mobilu

Hide picture