Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Na Brno už poosmé zaútočí Animefest

Redakce

Redakce

27. 4. 2011

První květnový víkend čeká na fanoušky anime a mangy osmý ročník Animefestu. Od 6. do 8. května se v sálech kin Scala a Bakaly i hotelu Continental budou promítat filmy i seriály a opomenuty nebudou ani přednášky a workshopy.

K vidění budou nejen filmy, zdroj: archiv Animefestu

Blíží se květen a s ním již tradiční termín konání nejstaršího a největšího českého conu zaměřeného na mangu a anime. Slavnostní zahájení Animefestu je stanoveno na pátek 6. května, v 18 hodin. Pro ty, kdo do sálu kina Scala dorazí, si organizátoři připravili pár slov na uvítanou i potřebné (a méně potřebné) informace o průběhu conu. Nedílnou součástí této části programu je i promítání soutěžních AMV (Anime Music Videos). V průběhu festivalu však nebudou soutěžit jen videa, nýbrž i pro účastníky budou připravena klání o nejlepší kostýmy či divadlo.

Hlavním lákadlem letošního Animefestu jsou filmy. Pořadatelé si jako největší lákadlo připravili evropskou premiéru snímku Pestrobarevný. Ten byl oceněn cenou japonské filmové akademie a Mainichi Film Awards za nejlepší animovaný film. Z dalšího programu může zaujmout třeba Trigun: Rachot v Badlands, Zlomený meč nebo kompletní sci-fi seriál Hvězdný erb.

A chybět nebudou ani přednášky, záběr témat je široký. Na milovníky historie čeká přednáška o japonském válečnictví 20. století či pohled na původ samurajů a nindžů. Ostatní mohou zajít na představení oblíbeného lolita stylu, mangy pro dívky nebo shlédnout souboje v anime v názorných ukázkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Brno už poosmé zaútočí Animefest

Hide picture