×
FANZINE.cz

Na Facebooku si zahrajete konzolové hry. Flash zvládne už i Unreal Engine 3

Hry na sociálních sítích mají šanci zažít velký boom. Nově totiž mohou vypadat jako konzolové pecky!

Takhle vypadá jedna z vizuálně nejatraktivnějších her běžících na Unreal Enginu 3 Zdroj: distributor hry

Také vás nudí stereotypně vypadající 2D hry na Facebooku? To si uvědomili vývojáři z herního studia Epic Games a borci ze softwarové firmy Adobe. Nový update přehrávače Flash totiž přináší extrémní navýšení potenciálního výkonu. Na Facebook se díky tomu mohou dostat některé hardcore z herních konzolí. Stranou nemusí zůstat ani Google+ nebo Android.

Očekávaný iPhone 5 zklamal. Je to jenom výkonnější čtyřka!

Na obdobné technologii tak běží takové herní pecky jako například Gears of War 3, Mass Effect 2, překvapení roku Bulletstorm nebo třeba komiksová onlinovka DC Universe: Unlimited.

Flash 11 zvládá oproti desítce vypočítávání operací až tisíckrát rychleji.

Tim Sweeney, výkonný ředitel společnosti Epic Games, prohlásil, že: „Díky spojení Unreal Enginu 3 a Flashe mohou nyní na sociálních sítích běhat hry v konzolové kvalitě, které jim pomohou budovat či rozšiřovat již tak masové základny uživatelů.“

Ford představil nové kolo. Umí komunikovat s mobilem řidiče!

I přes skvělý úspěch však automaticky nastává otázka, zda bude mít koncepce Flashe naději na přežití. Výrobci sice technicky výrobu podobných her zvládnou, ale budou o ni mít skutečně zájem? iOS, operační systém produktů Apple přehrávač Flash nepodporuje, klíčový software pro telefony vybraných značek, vyhledávač ve Windows Phone 7 také ne.

Je dost pravděpodobné, že minimálně rozjezd praktického využití nově dosaženého potenciálu zůstane ještě nějakou chvíli nevyužit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..