Menu
FANZINE.cz
Technologie

Na Facebooku si zahrajete konzolové hry. Flash zvládne už i Unreal Engine 3

Marek Jedinák

Marek Jedinák

5. 10. 2011

Hry na sociálních sítích mají šanci zažít velký boom. Nově totiž mohou vypadat jako konzolové pecky!

Takhle vypadá jedna z vizuálně nejatraktivnějších her běžících na Unreal Enginu 3 Zdroj: distributor hry

Také vás nudí stereotypně vypadající 2D hry na Facebooku? To si uvědomili vývojáři z herního studia Epic Games a borci ze softwarové firmy Adobe. Nový update přehrávače Flash totiž přináší extrémní navýšení potenciálního výkonu. Na Facebook se díky tomu mohou dostat některé hardcore z herních konzolí. Stranou nemusí zůstat ani Google+ nebo Android.

Očekávaný iPhone 5 zklamal. Je to jenom výkonnější čtyřka!

Na obdobné technologii tak běží takové herní pecky jako například Gears of War 3, Mass Effect 2, překvapení roku Bulletstorm nebo třeba komiksová onlinovka DC Universe: Unlimited.

Flash 11 zvládá oproti desítce vypočítávání operací až tisíckrát rychleji.

Tim Sweeney, výkonný ředitel společnosti Epic Games, prohlásil, že: „Díky spojení Unreal Enginu 3 a Flashe mohou nyní na sociálních sítích běhat hry v konzolové kvalitě, které jim pomohou budovat či rozšiřovat již tak masové základny uživatelů.“

Ford představil nové kolo. Umí komunikovat s mobilem řidiče!

I přes skvělý úspěch však automaticky nastává otázka, zda bude mít koncepce Flashe naději na přežití. Výrobci sice technicky výrobu podobných her zvládnou, ale budou o ni mít skutečně zájem? iOS, operační systém produktů Apple přehrávač Flash nepodporuje, klíčový software pro telefony vybraných značek, vyhledávač ve Windows Phone 7 také ne.

Je dost pravděpodobné, že minimálně rozjezd praktického využití nově dosaženého potenciálu zůstane ještě nějakou chvíli nevyužit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Facebooku si zahrajete konzolové hry. Flash zvládne už i Unreal Engine 3

Hide picture