Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Na GameFFestu 2013 si zahrajete nové betaverze i osvědčené klasiky

Redakce

Redakce

19. 1. 2013

Součástí obrovského festivalu PragoFFest je i herní GameFFest, na kterém si zahrajete exkluzivní betaverze, navštívíte přednášky s herní tematikou a poznáte spoustu kolegů-nadšenců a odborníků z branže.

Všechno vypukne už ve čtvrtek 31. ledna. Zdroj: GameFFest.cz

Všechno vypukne už ve čtvrtek 31. ledna. Zdroj: GameFFest.cz

GameFFest toho hodně nabídne nejen počítačovým pařanům, ale i  každému  zájemci o herní svět. Návštěvníci dostanou šanci vyhrát ceny v turnajích a soutěžích, seznámit se s novinkami na herní scéně a poznat spoustu zajímavých lidí, od kolegů fanoušků po exkluzivní hosty.

Konzole i počítače v obrovských hernách

V hernách čeká na návštěvníky více než 50 konzolí a 50 počítačů. Sony dodala kromě velkého množství PlayStationů také speciální kokpit se závodní hrou Gran Tourismo 5. Conquest Entertainment, výhradní zástupce Nintenda v ČR, se vedle tradičních Wii a 3Ds pochlubí novinkou WiiU. Nebude samozřejmě chybět ani vlastní koutek s Xboxy od Microsoftu.

asus2
Vlastní hernu a několik turnajů připravuje i společnost Softcom.cz, konzole tentokrát doplní i počítače. Pochlubit se chtějí i výrobci hardwaru. V herně ASUS Republic of Gamers si fanoušci zahrají na výkonných herních laptopech a budou si moci osahat úchvatného Tytana, supervýkonný herní počítač s NVIDIA GeForce GTX 590, jediný svého druhu v ČR.

Také společnost Electronic Arts bude mít na GameFFestu vlastní prezentaci. V herně si budou moci fanoušci na konzolích a laptopech vyzkoušet největší herní pecky, včetně hratelných demoverzí žhavých novinek. EA také doplní program vlastními přednáškami a turnaji.

Muzeum videoher

Na fanoušky unavené moderními herními peckami čeká Muzeum videoher s emulátory starých konzolí a operačních systémů, na kterých běží více než sto pečlivě vybraných her buď v původní podobě, nebo s modifikacemi.

Hudební a taneční hry

Nejen pohybově nadanější návštěvníky určitě zaujmou hudební a taneční hry. Světoznámá Dance Dance Revolution, původem z Japonska, bude k dispozici v klasické verzi i ve verzi Quad4ITG pro více tanečníků.

Hned jak si odpočinete, můžete skočit na Pump It Up Pro, Para Para Paradise, Dance Central nebo Dance Evolution. Chybět samozřejmě nebude ani nejpopulárnější festivalová taneční hra Just Dance na Nintendu Wii.

Hudební hry zastupuje například Guitar Hero nebo výukový kytarový Rocksmith. Odvážnější si zazpívají karaoke na SingStaru, šikovnější si zase vyzkouší, jaké je být dýdžejem na DJ Hero a BeatmaniaIIDX.

Deskové hry

Na PragoFFestu samotném je pro hráče deskových her připraveno 40 stolů, dalších 70 potom na Festivalu fantazie a 30 na FanCity. Turnaje v Dominion, Duch!, Carcassonne, v Bang! i žhavé novince Angry Birds power cards doplňují tradičně prezentace Albi a Mindoku.

Albi nechá návštěvníky zahrát Osadníky z Katanu, Ubongo, Dominion, Hexeto, Space Alert, Galaxy Trucker a mnoho dalších starých klasik, a navíc i celou řadu zajímavých novinek. Mindok se nenechá zahanbit a vedle Carcassonne, Černých historek, Time´s Up!, vzdělávacích Kde leží…? si také připravil něco nového.

Kromě toho, že se seznámíte s novinkami, na vás také čekají prodejny plné her s festivalovou slevou nebo setkání s českými autory.

Znáte Carrom? Na GameFFestu se s ním můžete seznámit.

Znáte Carrom? Na GameFFestu se s ním můžete seznámit.

Jedním z nových partnerů PragoFFestu je Česká carromová asociace. V programu na pátek najdete předvádění hry, v sobotu pak proběhne turnaj. Carrom je hra pro dva či čtyři hráče, pochází z Indie, ale je již rozšířená po celém světě. Podobá se kulečníku, hraje se na dřevěné desce, namísto koulí se používají dřevěné kameny, které se hráči snaží pomocí tzv. strikeru cvrnkáním dostat do kapes v rozích.

Karetní hry

Na GameFFestu nesmí chybět ani karetní hry. Ty zastupují Magic: The Gathering, World of Warcraft, Yu-Gi-Oh! a Pokémon.

Návštěvníci se mohou hru nejen naučit, ale také spolu bojovat v turnajích, vyměňovat a kupovat karty nebo se seznámit s novinkami, kterých bude opět požehnaně.

Extra program

Pořadatelé také připravili speciální program, který si zaslouží pozornost návštěvníků minimálně stejně jako herny.

Křest RPG Dex

video
play-sharp-fill

Součástí speciálních pořadů je křest hratelné betaverze akčního kyberpunkového RPG Dex od českého týmu Dreadlocks, a sice 1. února  v 18  hodin v herní hale. Autoři Jan Jirkovský, Prokop Smetana a Michal Červenka zde nebudou chybět.

Mistrovství ČR v League of Legends

Součástí LegendConu je program zaměřený na Minecraft, hlavním trhákem je ale mistrovství ČR v League of Legends. Turnajem bude hosty provázet MČR ověřená dvojice komentátorů – Apy a Araged.

Navíc se dostane i na běžné smrtelníky, mistrovství nebude jediným turnajem v LoL, který na LegendOnu proběhne.

Filmové trháky

Na své si přijdou i milovníci filmů, navíc jde o samé žhavé novinky. Snad každý návštěvník si vybere, když v programu září filmové hity jako Rebelka, Total Recall, Amazing Spider Man, Abraham Lincoln: Lovec upírů nebo Doba ledová 4: Země v pohybu. Podívejte se na program, ať promítání nezmeškáte.

Přednášky

Nedílnou součástí GameFFestu jsou i přednášky. Několik jsme jich pro vás vybrali, podívejte se ale na jejich seznam, aby vám žádná neutekla.

SimCity se vrací!

Lucie Ládrová má za sebou několik hodin hraní nejnovějšího dílu slavné strategie, který vychází v březnu. Návštěvníkům prozradí, jak se povedl.

Pátek 1. 2. v 15.00

Křižování sérií Crysis

Pavel Dobrovský se bude věnovat Crysis, včetně očekávaného třetího dílu. (Nejen) majitelé nadupaných herních strojů by si neměli nechat přednášku ujít.

Pátek 1. 2. v 16.00

Rozbor herní grafiky současných titulů
Festival fantazie ve spolupráci s Prokopem Smetanou rozebere grafickou stránku her v posledních letech, včetně navození nálady a atmosféry, ladění scény, stylu a stylizace a práce s barevnou paletou. Přednášku ocení nejen laická veřejnost, ale i začínající grafici.

Pátek 1. 2. v 20.00

Příběhy ve hrách a herní scénáristika
O tuto přednášku se opět stará Festival fantazie tentokrát s Janem Jirkovským. Dozvíte se, jak vznikají komplikované příběhy ve hrách, včetně příkladů ze současnosti i nedávné minulosti.

Pátek 1. 2. v 19.00

Nenávist ke hře 
Martin Čabrun alias DreamorCZ vás nechá zanadávat. Každý má totiž hru, kterou z nějakého důvodu nesnáší, a tady dostane příležitost zlobit se spolu s ostatními.

Sobota 2. 2. v 20.00

Jak se překládal Battlefield 3

Iva Krombholzová nabídne návštěvníkům vzácnou možnost nahlédnout do zákulisí profesionální lokalizace BF3.

 Sobota 2. 2. v 11.00

 

To je jen zlomek z bohatého programu, který na návštěvníky čeká. Setkat se můžete s kolegy hráči, profíky z herních studií i exkluzivními hosty. Kromě toho všeho čeká na návštěvníky kostýmová soutěž, tombola, výstavy, komiksy, knihy, prodejny a další aktivity, pořád tedy bude co dělat.

Vstupenka na GameFFest a PragoFFest je univerzální (kromě LegendConu), takže až vás hry omrzí, pokud je to vůbec možné, máte možnost navštívit části festivalu zaměřené na sci-fi a fantasy, promítání filmových hitů nebo debaty s VIP hosty.

PragoFFest a GameFFest se stejně jako minulý rok konají v Modré škole, Kupeckého 576, Praha 11, 200 m od konečné metra C Háje, a to od 31. ledna večer do 3. února. Více na GameFFest.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na GameFFestu 2013 si zahrajete nové betaverze i osvědčené klasiky

Hide picture