Menu
FANZINE.cz
Vesmír

Na Mezinárodní vesmírné stanici se v příštích dnech bude měnit posádka

Petr Pešout

Petr Pešout

28. 5. 2013

V současné době se na Mezinárodní vesmírné stanici ISS nachází Expedice 35. Tři její členové budou součástí i Expedice 36, zbylá trojice se v následujících dnech vymění.

FOTO: ISS

Expedice 36 by měla na ISS setrvat do září letošního roku. Zdroj: nasa.gov

Posádka na ISS čítá celkem šest lidí. Pavel Vinogradov, Alesandr Misurkin a Christopher Cassidy budou součástí i té následující. Zbývající členové odletí zpět na planetu Zemi a jejich místa zaplní noví astronauti. Bude se jednat o dva muže a jednu ženu různých národností – Rus, Ital a Američanka. Všichni se nyní připravují v Kazachstánu na svůj odlet, který by se měl uskutečnit během několika příštích dnů.

Aktuální osazenstvo na stanici pracuje na výzkumech a objevech, které jsou součástí mise. V minulém týdnu sklízel Chris Cassidy rostliny, jež by měly být součástí experimentů na ISS. Zkoumání růstu v prostřední mimo Zemi je velice důležité z hlediska možnosti pěstování jídla ve vesmíru. Cassidy také pracuje na přezkoumávání fotografií Alpha Magnetic Spectometer, které se týkají činnosti vědeckých přístrojů.  Pavel Vinogradov, který v Expedici 35 zastával pozici palubního inženýra, se nyní stane velitelem. Jeho úkolem bude mimo jiné pokračovat v instalaci nového robota a testovat nové ventilátory.

Nejen o experimentu ohledně rostlin si můžete přečíst na nasa.gov

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Mezinárodní vesmírné stanici se v příštích dnech bude měnit posádka

Hide picture