Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Na PragoFFestu 2014 se bude řešit historie Středozemě i swingers

Martin Peška

Martin Peška

19. 1. 2014

Od 30. ledna do 2. února se Modrá škola na pražských Hájích již tradičně stane Mekkou všech fanoušků sci-fi, fantasy a videoher. Pár desítek metrů od stanice metra se zde uskuteční populární PragoFFest, který neláká jen na popkulturu.

FOTO: FanCity 2012

Ilustrační snímek. Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

Během čtyřdenního maratonu se tak vestibul školy promění na prodejnu knih, figurek, placek nebo triček s rozličnými geekovskými tématy a vzory. Z tělocvičny se stane muzeum videoher, v dalších prostorách se budou hrát nové hry na počítačích a konzolích nebo hudební hry, jako jsou Guitar Hero či Rockband.

Má se zde promítat to nejlepší z kultovního seriálu Červený Trpaslík. Pozornost bude věnována i dalším britským seriálům, jako je například Sherlock, který se stal fenomén posledních let, nebo legendární Doctor Who, jež nedávno oslavil 50. výročí od uvedení vůbec první epizody.

V rámci programu si návštěvníci budou moci zahrát novinky z deskových her od různých výrobců. Ti zkušenější mohou zkusit soutěžit o ceny v oblíbených turnajích. Letos bude možné utkat se například ve hrách Carcassonne, Bang či Vládce Tokia.

Knihovna bude během PragoFFestu zasvěcena výhradně literatuře v žánru sci-fi a fantasy. Návštěvníci se zde mohou pokusit stvořit literární svět pod vedením autora military sci-fi Jana Kotouče nebo dostat návod od spisovatele Míli Lince, jak v několika krocích napsat povídku. Nebude chybět workshop, tipy na účast v literárních soutěžích a inspirace od Julie Novákové na to, jak dostat svou povídku i přes české hranice.

Hvězdní honáci se představí jako audiokniha

FOTO: Skřet - kostýmNa PragoFFestu bude poprvé představena sci-fi knížka Hvězdní honáci v audiopodobě. Po osmnácti letech od doby, kdy se poprvé objevila na knižních pultech s podivnou obálkou od Káji Saudka, se její autor Jiřího W. Procházka rozhodl převést ji do nové podoby.

I v souvislosti s nedávnou premiérou druhého dílu filmového Hobita bude na festivalu připomenuta historie Tolkienovy Středozemě. Řeč bude tentokrát o trpaslících, kteří se většinou drželi stranou všeho dění, přesto zasáhli do dějin Středozemě.

Matfyz bude experimentovat s levitací

Tajnosti oběžné dráhy, levitaci nebo umělou inteligenci chce na PragoFFestu představit během své čtyřdenní expozice Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Podle slov zástupců fakulty by mělo dojít i na netradiční experimenty.

Řešit se bude i teorie šití a swingers

PragoFFest se stává místem, které není jen o popkultuře pro pařmeny her nebo literární nadšence. Jeho program se spíše zabývá vším, co momentálně letí a je populární. Někdy je v programu možné nalézt i témata, která byste tu nečekali.

„Teorie šití“. Přesně tak se jmenuje jedna hodina sobotního programu zaměřeného na japonskou kulturu a módu, během níž se budou řešit vhodné látky na výrobu kostýmů nebo šatů, jaké materiály jsou vhodné na výrobu šperků, doplňků nebo ozdob.

„Mravní bahno, kde se scházejí ti nejhorší úchylové a prostitutky, místo, kterému se každý slušný člověk musí širokým obloukem vyhnout. To jsou představy běžných lidí o swingers klubech,“ zní v anotaci besedy s názvem „Oblíbené omyly o swingers“, na níž je mladším 18let a puritánům vstup zakázán.

Informace o PragoFFestu
Datum: čtvrtek 30. ledna – neděle 2. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupenky: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na PragoFFestu 2014 se bude řešit historie Středozemě i swingers

Hide picture