Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nadržený šmírák použil ke své zálibě webkamery nic netušících školaček!

Redakce

Redakce

15. 6. 2011

FOTO: Vyděšená PamelaDůmyslně nastrčené chybové hlášení v notebooku přimělo mladé studentky udělat osudovou chybu, vzít své notebooky do koupelen. Na pachatele se ale přišlo a zaplatil pokutu 50 000 dolarů.

FOTO: Webkamera

Nikdy nevíte kdo se může dívat, zdroj: sxc.hu

Dvacetiletý Trevor Harwell studoval v křesťanské škole Biola ve městě Fullerton v jižní Kalifornii. Z této školy také pochází většina obětí, které si od něj nechaly spravit notebooky s operačním systémem Mac OS X.

Poté jim ale začalo vyskakovat chybové hlášení, že je nutno vyčistit vnitřní senzory a že tomu napomůže horká pára. Tak si naivní školačky vzaly své osobní počítače do koupelny, když se šly sprchovat. Neměly nejmenší ponětí, že hlášení je hloupost a že se za tím skrývá Harwellův spyware. Ten se po startu počítače zapnul a nenápadně pořizovat fotky integrovanou webkamerou.

Hlášení si všiml až duchaplný otec jedné z obětí a zašel do servisu Apple. Tam zjistili pravý účel chyb a čin nahlásili na policii. Ta viníka zatkla a při prohledání jeho bytu objevila stovky videí a fotografií obětí. Trevor za svou úchylku zaplatil pokutu 50 000 dolarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nadržený šmírák použil ke své zálibě webkamery nic netušících školaček!

Hide picture