Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Nájemný vrah Brenta Weekse se naposledy objeví Za stíny

Redakce

Redakce

7. 3. 2011

Závěrečná část trilogie Noční anděl amerického autora Brenta Weekse pod názvem Za stíny čtenáře znovu přenese do porobené Cenarie.

Ilustrace na obálce knihy Za stíny, autor: Calvin Chu

Bohokrál je mrtev. Ať žije Bohokrál. Kylaru Sternovi, nejlepšímu nájemnému vrahovi v celé Cenarii, se podařilo uzurpátorského Bohokrále zabít. Stejně tak se lidu Cenarie podařilo spojit a bojovat proti Khalidoru, Bohokrálově zemi. Na oko tedy nic nebrání tomu, aby byli Khalidořané konečně ze Cenarie vyhnáni zpátky na sever.

Jenže v Khalidoru byl mezitím jmenován nový Bohokrál a ten se Cenarie nehodlá jen tak vzdát. Na pomoc si dokonce přizve samotnou bohyni Khalidořanů, krutou Khali. Kylar tak opět musí použít své nadání a vyřídit poslední zakázku. Dokáže však vůbec někdo zabít bohyni?

I přes úspěch trilogie jak ve Spojených státech, tak v zámoří, Brent Weeks podle všeho neuvažuje o jejím rozšíření na sérii. Na prosby fanoušků ale připravuje krátkou novelu ze života Durzo Blinta, nájemného vraha, který prakticky vychoval hlavního hrdinu Kylara. A pak už se Weeks plně vrhne do nové série Lightbringer, jejíž první díl, The Black Prism, je v Americe plánován již na tento srpen. Poslední díl trilogie Noční anděl, Za stíny, právě přináší nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nájemný vrah Brenta Weekse se naposledy objeví Za stíny

Hide picture