Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Nakoukněte do programu Miniconu 2010

Redakce

Redakce

26. 11. 2010

Minicon 2010 se uskuteční 27. listopadu 2010 v Malém Sále Ústřední knihovny MKP na Mariánském náměstí v Praze. Letošním tématem jsou Ti, kteří tu byli před námi.

Hostem Miniconu 2010 bude i Jan Kantůrek, Zdroj: ct24.cz

Na návštěvníky letošního Miniconu čeká mnoho zajímavého. Od povídání si o všemožných tvorech, jenž se kolem nás hemží, až po prodej knih z nakladatelství Straky na vrbě, které se spolu s Klubem Julese Verna a Městskou knihovnou v Praze podílí na pořádání celé akce.

Vše odstartuje Jan Belcarnen Čeřovský přednáškou o Hobitovi, respektive o jeho filmovém zpracování. Leoš Kyša zase prozradí, jak se to má doopravdy s anděly. Rovnou tedy zapomeňte na kýčovité serafíny z barokních kostelů. Samozřejmě kde je dobro, existuje i zlo – kde se objeví andělé, zákonitě se vyskytnou i démoni. Těm se na zoubek podívá Františka Vrbenská.

Možnost bát se bude návštěvník mít u přednášky Leonarda Medka, který si posvítí na tvory noci, ghúly, trolly a jim podobné. Naopak příležitost k smíchu nabídne Martin D. Antonín. Kdo zná jeho tvorbu, jistě tuší, že v podobném stylu se ponese i debata o goblinech a orcích. V neposlední řadě nakoukne Jan Kantůrek do podzemí, aby přiblížil život trpaslíků. Jak pozemských, tak zeměplošských.

Kromě přednášek může kterýkoli z návštěvníků vyzpovídat vedoucího vydavatelství Straky na vrbě Michaela Bronce, zjistit jak mu jde psaní ve workshopu Jiřiny Vorlové nebo počkat na vyhlášení vítězů literární soutěže Žoldnéři fantazie.

Minicon 2010 začíná v sobotu 27. listopadu 2010 v deset hodin ráno a potrvá až do šesté hodiny večerní. Vstup pro členy knihovny je zdarma, pro ostatní dobrovolný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakoukněte do programu Miniconu 2010

Hide picture