Menu
FANZINE.cz
Vesmír

NASA aktivně plní svůj vzdělávací program a rozvíjí znalosti veřejnosti

Petr Pešout

Petr Pešout

5. 3. 2013

V sobotu 2. března 2013 pokračovala NASA ve svém vzdělávacím programu. Tentokrát zavítala do Tahoma Parku v Marylandu a uspořádala akci s názvem Space day.

FOTO: Země

Mnohým z účastníků vzdělávacího programu se podobný pohled již naskytl. Zdroj: nasa.gov

Hlavním cílem sobotního programu byla inspirace mladých lidí pro zajímavou práci v NASA. Vědecký tým se velmi často obměňuje a agentura potřebuje stále nové posily. Právě ti později narození by byli vhodnými kandidáty na pozice vědců či jiných pracovníků ve výzkumném ústavu.

Akce byla zcela zdarma a otevřena pro širokou veřejnost. Na místo dorazilo i několik mediálních zástupců, kteří celou akci detailně dokumentovali. Starosta města Bruce Williams se na program velice těšil. Tahoma by měla tuto akci využít pro podporu místních obyvatel a informovat je o astronomii, vědě nebo matematice.

NASA má velký zájem rozvíjet znalosti dětí i dospělých. Součástí byla také možnost rozhovoru s astronautem Lelandem Melvinem. Ten studentům vysvětlil výhody a cíle vzdělávacího programu STEM a detailně je seznámil s možnostmi, které se pro ně v budoucnu otevírají.

Kompletní zprávu o připravované návštěvě napsala NASA 28. února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NASA aktivně plní svůj vzdělávací program a rozvíjí znalosti veřejnosti

Hide picture