Menu
FANZINE.cz
Vesmír

NASA hledá nového výrobce textilií. Přihlaste se do 15. července

Petr Pešout

Petr Pešout

4. 5. 2013

Možná to mnohé z vás překvapí, nicméně i kosmická agentura má poměrně velké využití textilií. A nejedná se pouze o skafandry a oblečení, ale například i části raket.

FOTO: Marshall Space Flight Center

Novinky by měly být využity také v raketovém průmyslu. Zdroj: nasa.gov

NASA společně s úspěšnou firmou Nike žádá společnosti zasvěcené do textilního průmyslu o nové inovace v používaných materiálech. Výzva potrvá až do 15. července 2013. Do té doby mohou být zasílány a předkládány návrhy o změnách. Ze všech dodaných nápadů bude vybráno 10 nejlepších. Ty pak budou prezentovány na System Challenge 2013, které bude NASA pořádat 26. až 28. září. Akce se bude konat v Jet Propulsion Laboratory v Kalifornii.

Důvodem výzvy je zájem o cenově dostupnější, lehčí a silnější látky, jež umožní kosmonautům lepší práci ve vesmíru. Zároveň by je měly lépe chránit, pokud se vydají do zatím neprozkoumaných oblastí. Využití bude také v raketách a modulech, které budou méně náchylné na vnější poškození.

Výsledkem by měl být velký pokrok ve zkoumání nejen naší sluneční soustavy, ale i dalších částí kosmu. Jaké společnosti se nakonec s novinkami představí a která bude vybrána jako nejlepší, se dozvíme na konci září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NASA hledá nového výrobce textilií. Přihlaste se do 15. července

Hide picture