Menu
FANZINE.cz
Vesmír

NASA pořádá tiskovou konferenci. Hlavním tématem bude Keplerova mise

Petr Pešout

Petr Pešout

17. 4. 2013

Ve čtvrtek 18. dubna se uskuteční konference, kde se budou projednávat nové objevy z Keplerovy mise. Hostitelem bude americká vesmírná agentura NASA.

FOTO: Dalekohled Kepler

Dalekohled Kepler měl za 3,5 roku prozkoumat přes 100 000 hvězd. Zdroj: nasa.gov

Začátek jednání je naplánován na 14:00 východoamerického času (v ČR 18:00). Setkání se bude konat v aule Syvertson, v NASA Ames Research Center. Poradu bude živě přenášet divákům do jejich přijímačů TV NASA a sledování bude možné také přes internetové stránky.

Mise Kepler byla zahájena 7. března roku 2009 a jejím úkolem je hledání nových planet, které odpovídají velikosti Země. Zároveň by na nich měl být možný život, pro který je základním aspektem voda. Podmínkou je ustálená povrchová teplota, jež umožňuje setrvání vody v kapalném stavu. Dalekohled Kepler funguje velmi dobře již čtvrtým rokem a pomáhá nám přesněji určit naše místo v galaxii.

Sonda vypuštěná ze základny Cape Canaveral Air Force Station váží 1039 kilogramů a původně měla setrvat v kosmu jen 3,5 roku. V září 2012 ale vědci rozhodli o jejím dalším setrvání na dobu až 30 měsíců. Kamera dalekohledu má rozlišení 95 megapixelů, což je pro většinu z nás asi dost nepředstavitelné číslo.

Seznam účastníků a další informace jsou k dispozici na stránkách NASA.

Děkujeme Wikipedii za poskytnutí čísel a dalších údajů o dalekohledu Kepler.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NASA pořádá tiskovou konferenci. Hlavním tématem bude Keplerova mise

Hide picture