Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Našel Marcin Przybyłek způsob, jak nás překvapit? Gamedek: Prodavači lokomotiv

Redakce

Redakce

9. 8. 2010

Čtenáři prvního dílu Gamedeka: Hranice reality určitě netrpělivě očekávají pokračování série Gamedek s podtitulem Prodavači lokomotiv, který polský spisovatel Marcin Przybyłek napsal v roce 2006. Polský autor se celý svůj život toužil stát kosmonautem, ale nikdy se mu to nepodařilo, a tak nakonec zakotvil v kosmu alespoň ve své fantazii.

Ilustrace na obálce Autor: Marcin Jakubowski

Obliba v hraní počítačových her a touha po hyperprostoru inspirovaly Marcina Przybyłka k napsání série knih o Gamedekovi jimiž nás provází detektiv Torkil Aymore řešící problémy vznikající ve virtuální realitě.

Lidský život se za poslední století hodně změnil, dnes ve 22. století si lidé mohou vybrat, zda chtějí žít obyčejný život, nebo zda se chtějí realizovat prostřednictvím virtuální reality, kde mohou zažít v podstatě totéž, tedy lásku, sex, dobrodružství, a dokonce i něco navíc. Proto si větší část populace vybere právě připojení k síti. Žádný život se neobejde bez problémů, a tak se začne i v druhém světě vyskytovat několik konfliktů, o které se musí někdo postarat. Tím člověkem je detektiv Torkil Aymore, Gamedek.

V druhém pokračování série musí detektiv řešit vniknutí počítačového viru do sítě, který ohrožuje lidi v podobě Zvířete. Největší hrozba však spočívá v tom, že dokáže lidi, kteří jsou připojeni, zabít i v reálném životě. Nečekejte však sbírku povídek, jakou byl první titul Gamedek: Hranice reality, pokračování je uceleným románem.

Gamedek: Prodavači lokomotiv, o jehož překlad se postaral Pavel Weigel, vyjde v blízké době v nakladatelství Laser-books v edici Podíl, která podporuje polské autory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Našel Marcin Przybyłek způsob, jak nás překvapit? Gamedek: Prodavači lokomotiv

Hide picture