Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Natalie Portman protestuje. Druhý díl Thora má podle ní točit žena

Veronika Jílková

Veronika Jílková

28. 12. 2011

Oscarová herečka to rozhodně nemá lehké. Pro svého syna by se rozkrájela, ale podepsaná natáčecí smlouva se do jejího rozvrhu musí vejít také. A navíc jí studio zamítlo preferovanou režisérku.

Natalie Portman nevidí u režisérky žádný problém. Zdroj: distributor filmu

„Bylo by ohromné, kdyby film o superhrdinech konečně režírovala i žena,“ nechala se slyšet oscarová herečka a čerstvá maminka Natalie Portman. Jenže studio Marvel (X-Men, Spider-Man, Iron Man) režisérku Patty Jenkins, která má na kontě film Zrůda, ke kterému si sama za sedm týdnů napsala i scénář,  ze spolupráce na snímku Thor 2 propustilo.

Filmové adaptace komiksů od Marvelu: Stojí za to se dívat na superhrdiny v elasťácích?

Portman tak plánovala od filmu také odstoupit. Chtěla se více věnovat svému novorozenému chlapečkovi. Kvůli podepsané smlouvě však musela projekt obnovit, a tak se alespoň zapojila do protestu proti propuštění Jenkins.

Marvel teď musí pracovat přes čas, aby vyžehlil situaci jak s Portman, tak diskuzi o náhradě režisérky. „Myslíme si, že se v tomto žánru nedokáže tak dobře pohybovat a že by nemusela stihnout přesný harmonogram natáčení,“ dodalo studio.

Režisérka ovšem argumentovala, že nedostatky má spíše Marvel, protože ona měla o filmu jasnou vizi hned od začátku. „Rozešli jsme se ale v dobrém a těším se na další spolupráci,“ ukončila Jenkins rozhovor. Možná jeden z dalších ututlaných tahů ve spolupráci, kdo ví. Jisté ale je, že na post režiséra si nyní myslí Alan Taylor (Hra o trůny, Sex ve městě) nebo Daniel Minahan (Hra o trůny).

Druhý Thor představí v celé své kráse krom Portman i Chrise Hemswortha a Anthonyho Hopkinse. Ke scénáři se také vrací starý známý Don Payne. Premiéra filmu v USA je naplánovaná na 15. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natalie Portman protestuje. Druhý díl Thora má podle ní točit žena

Hide picture