Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Natočte si doma vlastní miniseriál

Sledujete rádi filmy a seriály a totéž platí i o vašich dětech? Natočte si s nimi vlastní minisérii. Užijete si spoustu legrace a zůstane vám památka na celý život. Nepotřebujete přitom profesionální vybavení, stačit vám bude cenově dostupná technika.

Základem je mobilní telefon se stabilizátorem

Svůj vlastní film či seriál natočíte na telefon. Mnoho z nich dnes disponuje stabilizací obrazu minimálně na hlavním objektivu. Pro skutečně stabilní obrazy – zejména pokud třeba chcete natáčet seriál s akčními prvky – doporučujeme pořídit ještě gimbal. Díky tomu budou vaše záběry působit skutečně profesionálně, vše natočíte rychleji a budete mít i méně práce se stříháním.

Nejlepší obraz samozřejmě budete mít s vlajkovými modely současných telefonů. To ale neznamená, že byste nemohli kvalitní záběry pořídit s telefonem střední a vyšší střední třídy – rozhodně se těchto modelů nebojte.

Připravte si scénář a obsazení

Než se do natáčení pustíte, měli byste dostatečný čas věnovat přípravě. Rozmyslete si, o čem bude seriál pojednávat, jaké v něm budou postavy. Poté si zahrajte na filmový štáb. Někdo se bude věnovat režii, další kostýmům, někdo může držet filmovou klapku. Záleží samozřejmě na tom, jak široká je vaše domácnost. Využít ale můžete i své kamarády, příbuzné nebo přátele svých dětí. Každý může v seriálu získat roli, třebaže jen malou.

Kdy budou natáčecí dny?

Zejména pokud se natáčení zúčastní větší množství lidí, měli byste si se všemi zkoordinovat, kdy se do tvorby seriálu pustíte. Vzhledem k zapojení dětí a přátel či příbuzných se jako ideální jeví prázdninové dny nebo prodloužené víkendy. Jistě najdete vhodné termíny, kdy se zvládnete sejít.

Kromě natáčení můžete připravit třeba grilování, abyste si celý den užili opravdu naplno. Ostatně dobré jídlo a pití k filmařině patří.

Zpracování materiálu

Pokud si trochu rozumíte s počítačem, bude vhodné natočený materiál stáhnout na pevný disk a seriál sestříhat na něm. Jednak budete na větší obrazovce lépe hodnotit kvalitu závěru, kromě toho jsou ale střihací programy na počítači zpravidla pokročilejší. Přidat budete moct i pár zajímavých efektů.

Kdy bude premiéra?

Předpokládáme, že jeden díl vašeho seriálu bude mít kolem 10 minut. Připravit pak zvládnete pět až deset dílů. Proto by neměl být problém zhlédnout všechny díly hromadně během jednoho večera. Svolejte všechny zúčastněné i pár hostů na první promítání. Užijete si spoustu legrace a vše můžete opět spojit s grilováním nebo třeba s deskovými a jinými společenskými hrami. Všichni vás za nápad natočit vlastní seriál budou chválit. A za rok možná v případě úspěchu natočíte druhou sérii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natočte si doma vlastní miniseriál

Hide picture