Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Návrat Riddicka. Třetí díl série se dostane do produkce koncem roku

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

4. 12. 2011

FOTO: Riddick běží vstříc novému filmuProdukce nového filmu o Riddickovi se sice rozběhla už letos v říjnu, ale v důsledku finančních problémů se poté zastavila. Proč provází svalnatého sci-fi hrdinu taková smůla?

FOTO: Riddick

Riddick se vrátí a s ním (snad) kvalitní akce Zdroj: distributor filmu

Všichni si ještě pamatujeme nečekaný úspěch malého béčkového filmu Černočerná tma (2000), ve kterém zazářil Vin Diesel, a značné fiasko následného megasnímku Riddick: Kronika temna (2004). Je proto celkem přirozené, že studio Universal Pictures dalo od pokračování ruce pryč a tíhu riskantního projektu přenechalo jiným.

Recenze filmu Rychle a zběsile 5. Vin Diesel je velký oteklý hrošík

Poté, co filmaři údajně v říjnu nezaplatili majiteli natáčecího studia v Montrealu, ozvalo se s nevyplacenými mzdami také několik členů štábu. V současnosti je snímek s pracovním názvem Riddick financován nezávisle a účty se postupně splácejí, takže produkce by se měla naplno rozběhnout až 28. prosince.

Výsledkem těchto komplikací bude zřejmě méně bombastický film než Riddick: Kronika temna. Ponese se spíš v duchu úsporné akce z Černočerné tmy (to ale nemusí být vůbec na škodu). Jak ale bude vypadat a jestli se ho vůbec dočkáme, je zatím ve velice vzdálených hvězdách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrat Riddicka. Třetí díl série se dostane do produkce koncem roku

Hide picture