Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Nechce se vám kreslit? Vytvořte si vlastní stripy přímo v prohlížeči

Jan Šuška

Jan Šuška

5. 9. 2013

Screen: toonlet.comNa internetu najdete spousty programů, ve kterých se dají tvořit komiksy a stripy. Stačí trocha fantazie a váš komiks je na světě. Připravili jsme pro vás ukázku zajímavých aplikací, které na internetu najdete zdarma.

Ukázka z aplikace Comics Creator. Vaše dílka vám mohou ostatní uživatelé ohodnotit.

Ukázka z aplikace Comics Creator. Vaše dílka vám mohou ostatní uživatelé i ohodnotit.

Comics Creator je jednoduchá aplikace v češtině. Aplikace nabízí mnoho barevných charakterů, objektů a pozadí, se kterými můžete dle libosti manipulovat. Bubliny jdou umístit kamkoli, omezen je pouze styl písma. Své výtvory můžete uložit a sdílet prostřednictvím odkazu. Grafické podklady vtipně a originálně zpracoval umělec MaComiX.

Ukázka z aplikace Toonlet. Tvořit v nich můžete vlastní postavu, ale pouze černobíle.

Ukázka z aplikace Toonlet. Tvořit v nich můžete vlastní postavu, ale pouze černobíle.

Toonlet je trochu složitější a rozmanitější aplikace. Autor stránek přidal na youtube dvě tutorial videa, která mají něco přes dvanáct minut. Můžete si zde vytvořit avatara a komiksové stripy a vytvářet tak svou postavu, měnit účesy, tvar nosu a podobně. Tvořit stripy lze však pouze černobíle s možností přidání barevné pozadí. Své výtvory také můžete sdílet na sociálních sítích, musíte si však založit účet.

Ukázka z aplikace Witty Comisc. Vhodné pro nenáročné uživatele.

Ukázka z aplikace Witty Comics. Vhodné pro nenáročné uživatele.

Jednoduchá, ale graficky moc nepovedená aplikace. Nabízí výběr ze čtyř bublin, přes čtyřicet charakterů a šedesát pozadí s historickými artefakty a panoramaty. Postavy jsou v nezajímavých pozicích a spíše než jako komiks to ve finále vypadá jako fotografie. Pokud se zaregistrujete, můžete si své výtvory uložit, sdílet je však nemůžete.

Aplikace Toon Doo je stvořena pro pokročilé uživatele, kteří si s komiksem rádi hrají.

Aplikace Toon Doo je stvořena pro pokročilé uživatele, kteří si s komiksem rádi hrají.

Toon Doo je složitější aplikace, kterou ocení náročnější uživatelé. Aplikace nabízí spoustu zábavy, u které můžete strávit i několik hodin. Aplikace je velice rozsáhlá a nabízí pestrý výběr pozadí, karikatur, rekvizit, nábytku a jiných věcí. Také má dost užitečných nástrojů, které najdete v klasickém prohlížeči fotek. Pro vytvoření komiksu se musíte zaregistrovat. Výslednou práci lze uložit na svůj profil a poté se dá sdílet na sociálních sítích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nechce se vám kreslit? Vytvořte si vlastní stripy přímo v prohlížeči

Hide picture