Menu
FANZINE.cz
Technologie

Need for Speed: World – Most Wanted a Carbon společně ruku v ruce?!

Redakce

Redakce

10. 8. 2010

Než se dočkáme remaku Need for Speed: Hot Pursuit, které by se mělo objevit na trhu během listopadu a které mimochodem vypadá velice nadějně, máme tu na zahřátí Need for Speed: World s podtitulkem Online, což samozřejmě znamená, že se jedná pouze o multiplayerovou záležitost. Zajímá Vás, jak to jezdí? Tak nastartujte preview.

Screenshot ze hry Zdroj: Needforspeed.com

Kdo by řekl, že se jednoho dne skombinují dvě odlišné Need for Speed (dále jen NfS) v jedno. No a je to tu. Most Wanted, po všech stránkách výjimečné, a Carbon – no prostě Carbon. Hra by měla obsahovat nejrozsáhlejší svět z řad NfS, a to prý v podstatě jakési spojení měst Rockport a Palmont, která se nacházejí právě v oněch dvou zmíněných dílech. I v traileru můžete zahlédnout nám známé starší tratě, o nichž se producent zmínil, že jejich oblíbenost nehodlají vývojáři opomíjet. Ale slíbil i tratě nové, které by měli mít lepší technologickou úroveň včetně nových scenérií a panorámat, nemluvě o velmi dynamickém střídání dne a noci.

World slibuje zuřivé online honičky s policisty nebo i částečné ničení prostředí. Mnohé hráče bude jistě zajímat, zda si v této sérii budou moci zahrát i za strážce zákona, ale z dosavadních informací to není patrné. Třeba se dočkáme nějakého příjemného překvapení. Online závody obsáhnou až osm lidí na jedné trati, jezdit budete moci i po dvojicích. Po cestách sbíráte různé speciální schopnosti, tzv. powerupy, které jsou dozajista velkým zpestřením hry. Tak například budete velice snadno znepříjemňovat jízdu ostatním tím, že za vámi vytvoříte dost rozsáhlou dopravní zácpu na to, aby zastavila všechny vaše protivníky. Pokud se taková kolona před vámi objeví a máte určitou schopnost, nebo-li powerup, můžete zácpou proletět jako papír. Velice povedenou schopností bude jistě možnost těsně před koncem závodu přidat jedno kolo navíc pro větší dramatičnost. Naopak používání nitra je už tak ohrané, že snad nestojí ani za zmínku.

Škádlení veřejných činitelů Zdroj: Mmohut.com

Z mého osobního hlediska nejpovedenější dovedností z celé hry je únik před policií, který můžete zhlédnout na konci traileru. Prostě jen odhodíte vozy pomáhat a chránit a cestu máte volnou k dalšímu úniku. Pokud vás čapnou, zaplatíte velmi tučnou sumu s ohledem na to, jak rozsáhlou škodu jste způsobili. Jako v minulých dílech při honičkám můžete bourat a nechat vybuchovat čerpací stanice, billboardy či jiné překážky, a tím způsobit kolaps jak policii, tak i vašim soupeřům. Auta nebude možné zrušit jako ve Flatoutu či Burnoutu, maximálně poškrábat dveře či rozbít čelní sklo.

Samozřejmě, že tyto schopnosti nebudete moci používat neustále, ale jen po určitou dobu a dostáváte je podle vašich zkušenostních bodů nasbíraných za ujeté závody. Nemusím ani zmiňovat, že za každý závod dostáváte určitou sumu peněz, za které si kupujete různá vylepšení vozu, upravujete design a později si můžete zakoupit i speciální součástky nebo díly. Rada zní: Sbírejte zkušenosti, jak to jen jde, neboť vaše úroveň stoupá a tím se otevírají dveře k dalším skillům, schopnostem nebo síle, díky kterým vaši protivníci budou mít mnoho práce s tím, aby vám jen poškrábaly lak na dveřích Vašeho auta.

Známá trať z Most Wanted Zdroj: Media.pc.ign.com

Velké překvapení nám přinese grafika, která má být upravena i pro notebooky s integrovanou grafickou kartou. Na výkonnějších compech by měla hra vypadat velice k světu, posuďte sami z traileru a screenshotů. A i kdybyste k ní měli nějaké výtky, zapomenete na ně hned, jakmile se dozvíte, že je hra zcela zdarma. Za peníze si budete moci koupit jen různé extra balíčky pro vylepšení svojí káry, nebo si dokonce pronajmout auto třeba na víkend. A pak budete chtít určitě vidět obličej svého kamaráda, jak se asi bude tvářit, až na váš smluvený závod přijede golfem, a vy třeba v lamborghini. Samozřejmě můžete závodit s kýmkoli na světě, s kamarády porovnávat žebříčky s výsledky, srovnávat vaše vytuněné káry a mnoho dalších drobností.

Co říci závěrem? V jedné chvilce mi World určitými detaily připomněl novou hru Blur a v druhé se vracím zpátky do starších časů, kdy ještě NfS hýbalo světem. A pokud máte partu kámošů, kteří jsou alespoň trochu fanoušci do NfS závodů, užijete si pořádnou porci zábavy. Řekl bych, že dnes se na potřebu rychlosti velice pospíchá. Přesto Need for Speed: World vypadá velice povzbudivě. Už jen proto, že je online a hlavně online zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Need for Speed: World – Most Wanted a Carbon společně ruku v ruce?!

Hide picture