Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Nejlepší barva světelného meče je fialová, rozhodli čtenáři FANZINE.cz

Martin Peška

Martin Peška

26. 2. 2012

FOTO: Světelný mečOd čtvrtka 16. února do dnešního dne měli čtenáři FANZINE.cz možnost hlasovat o nejlepší barvě světelného meče neboli lightsaberu, tedy fiktivní zbraně z filmů, her a literárních příběhů vesmíru Hvězdných válek.

video
play-sharp-fill

Anketa byla umístěna na oficiální facebookové stránce našeho magazínu. Čtenáři měli na výběr z barevných variant světelných mečů, které se objevily jak ve staré trilogii (červená, fialová, zelená a modrá), tak i z variant, které se objevily později v novější trilogii a ve videohrách (žlutá, oranžová, černá, zlatá…). Z hlasování vyšel jako vítěz fialový světelný meč.

Celkové pořadí barev dle preferencí čtenářů FANZINE.cz:
1. fialová
2.–3. červená
2.–3. zelená
4. modrá
5. černá
6. oranžová

Na barvu meče, který má místo kovové čepele proud jasně zářící bílé energie, mají vliv (vytváří barevnou korónu) tzv. agamarské krystaly, které jsou usazené uvnitř rukojeti. Jejich funkcí je usměrňovat energii emitovanou uvnitř meče do čepele o délce do 1 metru.

Na krystaly je možné narazit ve volné přírodě v mnoha světech, dají se však vytvářet poměrně složitým způsobem i synteticky. Jak je známo, sithští lordi si své červené krystaly v sithských mečích vytváří většinou uměle.

Pro úplnost dodejme, že světelný meč původně vynalezli rytíři řádu Jedi. Stal se nejen jejich zbraní, ale i symbolem. Později ho od Jediů převzali také jejich protivníci, Sithové, kteří používají meče s rudou korónou a vyvinuli pec pro vyrábění syntetických krystalů. Tradičně si svůj meč vyrábí každý sám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší barva světelného meče je fialová, rozhodli čtenáři FANZINE.cz

Hide picture