Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vybrali jsme nejlepší české hororové filmy natočené po roce 2000

Redakce

Redakce

3. 1. 2012

České filmy se bohužel příliš nezaměřují na sci-fi, fantasy nebo horory. Redakce FANZINE.cz sestavila přehled nejzdařilejších hororů po roce 2000, natočených pod vedením českých a slovenských režisérů. 

Připravuje se na horor, Zdroj: distributor filmu

V záplavě zahraničních hororů se zapomíná i na kvalitní snímky tohoto žánru z českých luhů a hájů. Podívejte se na výběr nejlepších českých hororů.

Total Detox (2011)

Horor režiséra Romana Vojkůvky je určen zejména pro milovníky krváků. Hlavním strašákem dramatického příběhu je masový vrah, který se ukrývá v temnotě ulic a trpělivě čeká na své oběti. Těmi se stávají zbloudilí narkomani, které čeká krutá smrt – sekyrou.

Ústřední hrdina se snaží své závislosti pomocí psychoterapií zbavit, dokáže to však dříve, než bude jako jeden z mnoha brutálně zabit?

Klíček (2009)

Drama slovenského režiséra Jána Nováka zpracovává problematiku cestování v čase. Hlavními hrdiny filmu jsou Jakub (Tomáš Šulaj) se svou přítelkyní Dominikou (Petra Vlčková), kteří se ocitnou v krutém komunistickém žaláři v roce 1953.

Snaží se odtamtud uprchnout, jsou však zadrženi a následně velmi brutálně mučeni. Mladý muž se nakonec dostane zpět do 21. století, jeho přítelkyně ale v minulosti uvízne. Není to ale odloučení definitivní. Svoji dívku opět potká, avšak jako sedmdesátiletou stařenku…

T.M.A. (2009)

Psychologický horor byl zrežírovaný Jurajem Herzem, režisérem úspěšného thrilleru Spalovač mrtvol (1968). V dramatu T. M. A. je klíčovým prvkem dům, ve kterém hlavní hrdina bydlí.

FOTO: T.M.A.

Všude samá krev... I to jsou české horory

Je to dům plný negativní energie, spojený s děsivými událostmi nedávné minulosti i nacistické okupace. Místo každého odvádí od skutečné reality, a to k obrazům a vzpomínkám temných činů, které ani uplynulým časem nezanikly.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Horor je natočený režisérem Total Detoxu, R. Vojkůvkou. Je také plný brutálních krvavých scén, tentokrát je hlavním motivem pomsta. Ústřední postavou je věřící křesťan, který je v důsledku přepadení zcela ochrnutý.

Stane se svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, a jelikož Bůh jeho prosby o odplatu nevyslyšel, obrací se na druhou stranu. Ta mu již ochotně pomůže vykonat strašlivou, krvavou pomstu.

A jaké české hororové filmy natočené po roce 2000 máte nejraději vy? Napište nám je do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme nejlepší české hororové filmy natočené po roce 2000

Hide picture