Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nejlepší filmy s Kate Beckinsale. Královna upírů znovu zasahuje

Denisa Marešová

Denisa Marešová

17. 1. 2012

Kate Beckinsale není jen krásná, tuctová herečka pocházející z Anglie, ale také velice talentovaná a inteligentní žena. Málokdo ví, že má titul z Oxfordské univerzity. Jaké filmy se Vám vybaví v souvislosti s jejím jménem?

Kate Beckinsale, Zdroj: distributor filmu

Kromě několika romantických dramat jako je např. Pearl Harbor, známe Kate Beckinsale především jako upírskou bojovnici Selene z filmové série o upírech Underworld.

Právě letos přijde do kin již čtvrté pokračování této ságy Underworld: Probuzení. Spolu s ním se budeme moci těšit na remake snímku Total Recall nebo krimithriller Kontraband, ve kterých se Kate také objeví.

FANZINE.cz vám přináší žebříček nejlepších filmů s Kate Beckinsale

5. Bílá smrt (2009)

Antarktida, brutální zima, Kate Beckinsale v roli policistky Carrie a vrah. Tak takové jsou základní atributy tohoto mysteriózního thrilleru, ve kterém musí Carrie co nejrychleji vyšetřit vůbec první vraždu v téhle oblasti, a to dříve, než zemře někdo další nebo než nastane polární noc.

Režisérem snímku se stal Dominic Sena, který se nám představil spíše jako autor průměrných filmů například 60 sekund nebo Hon na čarodějnice.

4. Van Helsing (2004)

Druhý z jejích upírských filmů, Van Helsing, nás zavede do Transylvánie. Zde Anna Valerious alias Kate Beckinsale bojuje po boku urostlého Hugha Jackmana proti samotnému hraběti Drákulovi, aby tak zbavila svou rodinu dávného prokletí.

Van Helsing, jenž byl dlouho nejdražším filmem natáčeným v České republice, natočil Stephen Sommers, který si podobný žánr hororového fantasy filmu vyzkoušel už na obou dílech Mumie.

3. Underworld: Evolution (2005)

Kate Beckinsale se vrací v latexovém oblečku a s těmi nejmodřejšími kontaktními čočkami v roli Selene, aby pokračovala v boji proti Lycanům a zjistila prapůvodní důvod jejich odvěkých bojů a nenávisti.

Za režií dvou prvních dílů ságy Underworld stojí anglický tvůrce Len Wiseman, který se při natáčení do půvabné Kate Beckinsale zamiloval a následně si ji vzal za ženu.

2. Motel smrti (2007)

V hororu Motel smrti si Kate střihla roli manželky Luka Wilsona, jenž je známý především z komediálních filmů. Když jim v noci na silnici dojde benzín, rozhodnou se přespat v místním motelu. Později však zjistí, že se stali obětí magorů, jež si je na každém kroku natáčí na kameru a zároveň tak součástí vražedného porna.

Nimród Antal, který snímek režíroval, se nepochybně nechal inspirovat Hitchcockovým Psychem. Horor sice nepatří mezi nejlepší v celém žánru, ale Kate zde předvedla, že umí hrát. Svým výkonem pozvedla celou úroveň tohoto filmu.

1. Underworld (2003)

Mezi námi lidmi žijí ve snímku Underworld ještě další dva znepřátelené rody. Aristokratičtí Vampýři a jejich dávní protivníci Lycani neboli vlkodlaci. Selena, která je upírka se pomalu dozvídá, že by dávno nastolená nadvláda upírů mohla brzy skončit.

Neodmyslitelně k tomu patří i trocha té romance, kdy se Selene zamiluje do mladého doktora, jehož chtějí Lycani unést a všechno se tím ještě víc komplikuje. Kate Beckinsale to jako modrooké sexy upírce bojující proti vlkodlakům sekne, ocenit musíme i její pohybové dovednosti.

Jaký z jejích filmů máte nejradši vy? Napište nám to do kometnářů.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Nejlepší filmy s Kate Beckinsale. Královna upírů znovu zasahuje

Hide picture