Menu
FANZINE.cz
Hry

Nejlepší letecké zážitky? Vyhlídkové lety a seskok padákem

Redakce

Redakce

30. 8. 2019

Hledáte ten pravý dárek pro své blízké nebo sami toužíte po silném zážitku? Díky vyhlídkovým letům poznáte přírodu z ptačí perspektivy a oprostíte se od starostí všedního dne. Proletět se přitom můžete letadlem, balónem i vrtulníkem.

Vyhlídkové lety

Vyhlídkové lety bezpochyby patří mezi nejsilnější letecké zážitky. Na jednom z více než 15 letišť ČR nasednete do letadla, větroně, vrtulníku nebo balónu a proletíte se nad naší zemí nebo jinou částí Evropy. Kromě vyhlídkového letu si můžete podle své chuti doobjednat i vlastnoruční řízení stroje. Zážitek je ideální pro celou rodinu i teambuildingové akce, které kolegy vzájemně stmelí. Během letu budete pozorovat okolní krajinu a užívat si nevšední pohled z výšky.

Letouny, které vás vynesou do oblak

  • Cessna 172 – pro 3 osoby, díky křídlům nad kabinou nebrání ve výhledu na krajinu
  • Cessna 152 – pro 2 osoby, ideální pro vyhlídkové lety, pasažérům umožňuje volný výhled na krajinu
  • Cessna 210 – pro 5 osob, bezpečné a pohodlné letadlo pro cestování po celé Evropě
  • Antonov AN – 2 – pro 8 – 12 osob, letadlo se používá hlavně pro seskoky padákem
  • Let L-410 Turbolet – pro 19 osob, využívaný pro tandemové seskoky
  • Decathlon – pro 2 osoby, hornoplošník zvládne dvojnásobné přetížení oproti jiným letadlům
  • L – 200 Morava – pro 4 osoby, díky prostorné kabině pohodlné letadlo s krásným výhledem na krajinu
  • Eurostar EV 97 – pro 2 osoby, ultralehké letadlo české výroby
  • Echo P92 – pro 2 osoby, vyniká skvělými letovými vlastnostmi, letadlo je pohodlné a umožňuje krásný výhled do širého okolí

Let balónem

Vyhlídkový let balónem patří mezi nejkrásnější dárky. Dárkový poukaz udělá radost vašim rodičům, partnerovi či partnerce i kamarádům. Odlety probíhají po celé České republice. Důležité je pouze zajistit, aby se v těsné blízkosti odletu nenacházely vzrostlé stromy ani elektrické vedení. Svůj zážitek můžete naplánovat na kteroukoliv roční dobu. Lety balónem probíhají po celý rok, avšak s ohledem na příznivé podmínky počasí. Vzletět můžete hodinu po východu slunce nebo 1–2 hodiny před jeho západem. Romantické duše budou z letu balónem nadšené.

Letecký simulátor

Zážitek z řízení letadla si můžete vyzkoušet, aniž byste ztratili bezpečnou půdu pod nohama. V Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Liberci a Břeclavi na vás čeká letecký simulátor. Pro simulované pilotování je připravené dopravní letadlo ATR, letoun An-26 i L-410. Náročnější milovníci létání mohou vybírat ze simulátoru Boeing 737 a Airbus A320. Zkusit můžete i řešení krizových situací, které musí ovládat všichni profesionální piloti. Jedná se o přistání s jedním motorem, dekompresi nebo požár na palubě.

Řízení letadla

Na simulátoru jste už odlítali pár hodin a teď vás láká pilotování skutečného stroje? Nebo znáte někoho, kdo se odmala touží stát pilotem a vy mu jeho sen chcete splnit? Máte možnost stát se pilotem na zkoušku a řídit letadlo, vrtulník, větroně nebo balón. O svou bezpečnost se ale bát nemusíte. Neustále budete pod dohledem zkušeného a proškoleného pilota, který zajistí hladký průběh letu i bezpečné přistání.

Seskok padákem

Odvážnější jedince jistě zaujme seskok padákem. Volný pád můžete zažít v Praze, Brně, Českých Budějovicích a dalších 12 městech České republiky. Na letišti strávíte včetně příprav a stoupání do potřebné výšky asi hodinku. Během pozvolného klesání padákem můžete pozorovat okolní krajinu a přírodní scenérie. Adrenalinový zážitek vás rázem přivede na jiné myšlenky a vlije vám novou krev do žil.

Proč právě Letecké zážitky?

1. Bohaté a dlouholeté zkušenosti

Všichni zaměstnanci jsou zkušenými profesionálními piloty. Jejich práce je baví a radost z létání chtějí rozdávat i ostatním. Všechny letecké zážitky tak vždy stojí za to.

2. Tisíce spokojených zákazníků

Proces objednání dárkového poukazu je velmi rychlý a jednoduchý. Poukaz objednáte, zarezervujete si termín a letíte. Vyhlídkové lety, simulátory i tandemové seskoky zažilo už více než 3000 spokojených zákazníků. Každý měsíc Letecké zážitky zabezpečí kolem 100 letů.

3. Možnost dárkových poukazů

Jestliže nevybíráte zážitek pro sebe, ale chcete obdarovat svého blízkého, můžete pořídit dárkový poukaz. Ten je možné vystavit na konkrétní zážitek nebo zvolit univerzální poukaz, na základě kterého si obdarovaný sám vybere. Dárkový certifikát platí 6 měsíců, takže je dost času jej uplatnit. Za příplatek můžete jeho platnost prodloužit na rok.

4. Garance vrácení peněz

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete dárkový poukaz nevyužít, do 30 dnů vám peníze v plné výši vrátíme.

5. Možnost výměny zážitku

Pokud se s výběrem dárku netrefíte, obdarovaný si zážitek může podle své libosti vyměnit. Nemusíte se tak bát, že při výběru nebudete mít šťastnou ruku. Poukaz nepropadne a váš blízký si vybere zážitek na základě svých představ.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší letecké zážitky? Vyhlídkové lety a seskok padákem

Hide picture