Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Nejlepší místa pro dovolenou na Slovensku s dětmi

Slovensko je od nás extrémně blízko. Bohužel hodně lidí si myslí, že na dovolenou s dětmi musí jet k moři, což je pro ně nakonec velmi drahé. Dětem navíc většinou stačí ke spokojenosti poměrně málo. Jestli si chcete užít krásnou dovolenou, můžete klidně vyrazit k našim sousedům. Místní příroda je dech beroucí a najdete tam nespočet míst, které si děti i vy zamilujete.

Ubytování může být velkým zážitkem

V první řadě budete zaručeně hledat ubytování, které je vhodné pro děti. Budete se divit, ale tato část dovolené může patřit mezi vaše oblíbené. Stačí, když si dobře vyberete. Hotel Chopok je jedinečným místem, kde se můžete ubytovat přímo v hotelu, hostelu, ville nebo tree house. Na Slovensku ale najdete i další krásné možnosti pro ubytování. Podívat se můžete na:

  • hotel Hrebienok Resort,
  • Aplend Chaty Tatry Holiday,
  • Villa Betula Resort & Camping,
  • Mountain Resort Ždiar.

Při výběru ubytování byste měli myslet na několik základních věcí. V první řadě budete zaručeně potřebovat více lůžek nebo přistýlku, když jedete s dětmi. Myslete ale také na to, abyste si mohli vybrat jídlo u snídaně a jídlo u večeře bylo pro děti vhodné. Ubytování by také mělo mít dětský koutek nebo venku hřiště, abyste mohli děti zabavit i v době, kterou budete trávit na hotelu nebo v chatě.

Kdy je nejlepší vyrazit na Slovensko s dětmi?

Slovensko je úžasné v zimě i v létě. Jestli si chcete hlavně zalyžovat, jezdit na snowboardu nebo na běžkách, jeďte sem mezi prosincem a dubnem. Na druhou stranu léto u našich sousedů bude také kouzelné, protože příroda bude ve svém nejlepším stavu. Turistika v horách, koupání ve vodě, zoologické zahrady nebo aquaparky na Slovensku vás zaručeně nezklamou.

 

V každém případě musíte myslet na to, jak se na dovolenou vybavíte. V zimě bude zapotřebí hodně teplé oblečení a vybavení na hory. V létě byste ale neměli podceňovat teplý svetr, protože na horských vrcholcích nebude teplo ani uprostřed léta. Hodit se vám bude také gymsack na záda. Můžete do něj dát dětem svačinu a pití a vybavit je na kratší i delší výlety.

Turistická místa, které si zamilujete

Nejoblíbenějším místem pro turistiku jsou na Slovensku rozhodně Nízké Tatry. Vyšlápnout si tu můžete stezku na Chopok nebo nejvyšší horu Nízkých Tater, Ďumbier. Najdete zde také nádherné ledovcové jeskyně, které patří mezi nejkrásnější místa v této zemi. S dětmi se musíte vždy podívat na terén a délku trasy. Někdy bude možná lepší, když pojedete lanovkou, abyste si ukrátili cestu k cíli.

 

Milujete-li horory a historii, neměli byste minout Čachtický hrad, ze kterého je dnes jen zřícenina. Nádherný je také Bojnický zámek, který patří mezi nejromantičtější místa na Slovensku. Krásné a romantické je také Štrbské pleso nebo Slovenský ráj, kde si užijete čistou přírodu. Nezapomeňte ale s dětmi navštívit ani hlavní město země, Bratislavu.

Nejlepší aquaparky, které nesmíte minout

Naši sousedé rozhodně vědí, jak si užít radovánky ve vodě a potěšit děti. Nachází se u nich totiž mnoho nádherných a zábavných aquaparků, kde se zabaví děti i dospělí po celý den. Vyrazit můžete na jeden z nejlepších aquaparků na Slovensku:

  • Aqualand Banská Bystrica,
  • Aquapark Senec, Vodní park Bešeňová,
  • Aquapark Dolný Kubín,
  • Aquacity Poprad, Tatralandia v Liptovském Mikuláši.

Nejlepší zábavní parky na Slovensku

Aquaparky ale nejsou jediné atrakce, na které můžete vzít své děti. Stejně kvalitní čas si můžete užít také v zábavních parcích. Nejlepším je zaručeně Tatralandie Tatrapolie, ale krásná je také Pohádková vesnice Habakuky, Mysterium Bojnice nebo Dětský svět Slniečko. Funny park Oravská Lesná nebo ALEX park vám dá příležitost, abyste potěšili a utahali své děti.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejlepší místa pro dovolenou na Slovensku s dětmi

Hide picture