Známé přísloví „březen za kamna vlezem“ dostalo letos zcela nové a děsivé konotace. Protože i čtenáři literární fantastiky musejí být často zavření doma, mohou alespoň plánovat, co nového si, doufejme brzy, pořídí do své fantasy knihovničky.
Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec 2 – Zlodějská přísaha
Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech.
A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…
Vydalo nakladatelství 2. března 2020.
Dhonielle Claytonová: Krásky
V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu.
Vydalo nakladatelství 5. března 2020.
Natalja Ščerba: Lunasterové – Skok nad hvězdami
Do chvíle, než se ve městečku objevila zvláštní dívka Celestina, zabíjel Tim čas potyčkami se svým největším soupeřem Alexem a běháním po střechách, odkud pozoroval vzdálené hvězdy.
V její přítomnosti však najednou hvězdy začaly být na dosah a Měsíc se ukázal v novém, tajemném světle. Setkání mladé Astry Celestiny, Lunojase Alexe a zdánlivě obyčejného Tima bylo náhodné, zato osudové. Co spojuje jejich původně tak vzdálené životy?
Vydalo nakladatelství 5. března 2020.
Napište komentář