Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nejnovější březnové fantasy knihy – Ink, Bakly, Krásky i Leichenberg

Olga Buriánková

Olga Buriánková

24. 4. 2020

Známé přísloví „březen za kamna vlezem“ dostalo letos zcela nové a děsivé konotace. Protože i čtenáři literární fantastiky musejí být často zavření doma, mohou alespoň plánovat, co nového si, doufejme brzy, pořídí do své fantasy knihovničky.

Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec 2 – Zlodějská přísaha

Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec 2 - Zlodějská přísahaKazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech.

A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…

Vydalo nakladatelství 2. března 2020.

Dhonielle Claytonová: KráskyDhonielle Claytonová: Krásky

V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu.

Vydalo nakladatelství 5. března 2020.

Natalja Ščerba: Lunasterové – Skok nad hvězdami

Natalja Ščerba: Lunasterové 1 – Skok nad hvězdamiDo chvíle, než se ve městečku objevila zvláštní dívka Celestina, zabíjel Tim čas potyčkami se svým největším soupeřem Alexem a běháním po střechách, odkud pozoroval vzdálené hvězdy.

V její přítomnosti však najednou hvězdy začaly být na dosah a Měsíc se ukázal v novém, tajemném světle. Setkání mladé Astry Celestiny, Lunojase Alexe a zdánlivě obyčejného Tima bylo náhodné, zato osudové. Co spojuje jejich původně tak vzdálené životy?

Vydalo nakladatelství 5. března 2020.

Oskar Fuchs: LeichenbergOskar Fuchs: Leichenberg

Občanská válka skončila. Mnozí se vracejí domů. Mezi nimi i Gabriel Leichenberg. Pytlák, pašerák a poslední, kdo přežil z nechvalně známé XIII. pěší – trestní jednotky nasazované do nejtěžších bojů a složené z toho nejhoršího, co bylo k mání – vrahů, sadistů, dezertérů, zlodějů a jiných kriminálních živlů.

Má v plánu se pomstít za události, které se v průběhu války staly v jeho rodném městě. Ovšem v cestě mu stojí nejen divoké ozbrojené bandy rabující pohraničí, jeho bývalí protivníci, kteří mezitím získali moc, ale i vojensko-politická sekce (VPS), která má s Leichenbergem své vlastní úmysly.

Vydalo nakladatelství Epocha 13. března 2020.

Kalyn Josephsonová: Bouřná vrána

Kalyn Josephsonová: Bouřná vránaV tropickém království Rhodaire jsou kouzelné vrány, vládnoucí magií živlů, součástí všech aspektů života… dokud do země nevtrhne Illuciánská armáda. Děsivé události invaze uvrhnou princeznu Anthiu do hluboké deprese. Když je nucena do svazku s korunním princem Illucie, začne spolu se svou sestrou Calizou jednat. Poté co najdou skryté vraní vejce, vymyslí nebezpečný plán: nechat tajně vylíhnout vejce a získat zpátky, co jim nepřátelé vzali.

Vydalo nakladatelství 23. března 2020.

Miroslav Žamboch: Bakly – Hledání smrti, V objetí smrtiMiroslav Žamboch: Bakly - Hledání smrti

První: Bakly unavený životem přijíždí do Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria. Chce pomoci jedinému člověku, na kterém mu osobně záleží, a přitom plní jednu malou laskavost.

S nadáním jemu vlastním umocněném skutečností, že nad další budoucností nepřemýšlí, dělá to, v čem je nejlepší. Mladá baronesa Münchauzen se snaží zachránit zkrachovalé panství svého děda navázáním obchodních vztahů s bohatými šlechtici a obchodníky.

Druhý: Bakly je kupodivu stále naživu, v jím vyvolané válce podsvětí se zaplétá do spirály násilí stále hlouběji a hlouběji a nehledá cestu ven. Jen blízkost smrti ho udržuje na hranici příčetnosti.

Baronesa Münchauzen pronikla do vyšší společnosti a teď se snaží dostat pod povrch nablýskaného společenského pozlátka, aby získala to, co ji osobně nejvíc zajímá – informace o moci, o magii. V podzemí Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria, roste něco, pro co v paměti lidí i v nejstarších encyklopediích chybí pojmenování.

Poslední kusy limitované edice s podpisy autora.

Vydalo nakladatelství 25. března 2020.

Jostein Gaarder: Tajemství karet

Jostein Gaarder: Tajemství karetKultovní román Tajemství karet přichází v novém vydání s ilustracemi oceňované výtvarnice Renáty Fučíkové. Populární norský spisovatel Jostein Gaarder vypráví příběh plný fantazie, dobrodružství a napětí, ale – jak je jeho dobrým zvykem – také poučení a úžasu nad světem. Hlavním hrdinou je dvanáctiletý Hans Th omas, který se se svým otcem vydává na road trip napříč Evropou.

Brzy poté, co nastoupí do auta a vydají se na cestu, zkříží chlapci cestu kolibří knížka…

Nové vydání ilustrované Renátou Fučíkovou.

Vydalo nakladatelství 30. března 2020.

Alice Broadway: INK 3 – JizvaAlice Broadway: INK 3 - Jizva

Budoucnost máme ve svých rukou. Představte si svět, ve kterém je každý váš čin, každý váš skutek vytetován na vaši kůži, všem na očích. Takový život je snadný, pokud ovšem nemáte co skrývat… jako Leora.

Tajemství kůže Leoře ukázalo, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Jiskra ji naučila, že každá mince má dvě strany. Ale teď už má Leora životních lekcí dost – chce napsat vlastní příběh. Ve výbušném finále této jedinečné románové řady se Leora bude muset poprat se svou minulostí i budoucností – a přijít na to, že to nejspíš nebude jednoduché.

Vydalo nakladatelství 31. března 2020.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejnovější březnové fantasy knihy – Ink, Bakly, Krásky i Leichenberg

Hide picture