Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Nejnovější sci-fi, hororové a mysteriózní knihy, které vyšly v lednu 2019

Olga Buriánková

Olga Buriánková

26. 2. 2019

S příchodem nového roku byla knižní nakladatelství zaměstnána inventurami a dalšími roztomilými záležitostmi. Naštěstí však přesto nezapomněla na ctitele literární fantastiky a potěšila je mnoha novými tituly.

Thomas Thiemeyer: Evoluce

Thomas Thiemeyer: EvoluceKdyž Lucie a Jem spolu se skupinou dalších studentů cestují do Spojených států kvůli výměnnému pobytu, ani ve snu by je nenapadlo, co na ně čeká. Po nouzovém přistání letadla na letišti v Denveru si uvědomí, že svět, jak jej dosud znali, již přestal existovat. A to navíc nejspíše opravdu dávno. Přistávací dráha je zarostlá a letištní terminál opuštěný, nikde není ani živáčka.

Město si bere zpátky příroda a na každém kroku na ně číhají všemožná nebezpečí. Zdá se dokonce, že se proti nim spikla i zvířata. Co se vlastně stalo? Během své nebezpečné cesty do centra města se dozvídají o nárazu komety a zničení civilizace. Stali se z nich jediní přeživší na ztraceném světě? A mají vůbec nějakou naději, když je proti nim nejspíše celá Země?

Vydalo nakladatelství BOOKMEDIA 3. ledna 2019. 

Chelsea Bobulski: LesChelsea Bobulski: Les

Winter je normální středoškolačka. Tedy aspoň na první pohled. Jednou se však její táta, strážce lesa, kam ústí časové portály, ztratí při noční obchůzce a ona musí převzít jeho povinnosti: hlídkovat u portálů a pomáhat cestujícím, kteří z nich omylem vyjdou, aby našli správnou cestu zpět. Když se v lese objeví Henry, mladík z jiné doby, který také postrádá rodiče, má Winter o to větší pocit, že jí o tátovi neřekli pravdu. Dokážou ji společně odhalit?

Mysteriózní vyprávění o cestování časem a hledání pravdy.

Vydalo nakladatelství Albatros Media 21. ledna 2019. 

Ray Bradbury: Temný karneval

Ray Bradbury: Temný karnevalAčkoli byl Ray Bradbury především mistrem žánru science fiction, ve své tvorbě se neomezoval pouze na něj. Temný karneval z roku 1947 je jeho vůbec první publikovanou sbírkou povídek a Bradbury se v ní čtenářům představuje jako autor hororových a strašidelných příběhů, v nichž nechybí krev, mystika, humor, hrůzostrašné bytosti a tvorové, ale také Bradburyho nezaměnitelná poetika a melancholie.

Souborně vycházejí povídky v češtině poprvé. Čtení jen pro nebojácné!

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Plus 21. ledna 2019. 

Ryan Graudinová: ČasoběžníkRyan Graudinová: Časoběžník

Daleká budoucnost se potkává s dávnou minulostí a dohromady to skvěle funguje! Tuhle jízdu časem si užijete!

Existence Farwaye Gaia McCarthyho, syna cestovatelky v čase z roku 2354 a gladiátora z roku 95, popírá veškeré přírodní zákony. Celý svůj život touží prozkoumat svoji minulost a proto se nechá najmout na loď, která cestuje zpět v čase a krade pro černý trh dobové artefakty. Během krádeže na Titaniku potká záhadnou dívku. Je vždy jeden krok před ním a navíc zná velké tajemství: dějiny nejsou tak stálé a neměnné, jak se původně zdálo…

Vydalo nakladatelství Fragment 24. ledna 2019. 

Vasilij Michajlovič Mahaněnko: Cesta šamana 4 – Hrad fantomů

Vasilij Michajlovič Mahaněnko: Cesta šamana 4 - Hrad fantomůBarliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Ale co je klan hráčů bez pořádného hradu? Nic. Každý správný šéf by proto měl svojí gildě sehnat pořádnou základnu. Není divu, že šaman Mahan, velitel Legend Barliony, přijme od malabarského císaře záhadný hrad Altameda. Má to ovšem jeden háček: hrad zamořili fantomové, které musí Mahanův klan nejdřív zlikvidovat.

Jenže tenhle zdánlivě jednoduchý klanový úkol nastartuje celou sérii událostí, která má mnohem větší dosah, než si kdokoliv z Legend myslel. Událostí tak spletitých, že šaman v jejich středu může spoléhat jen na intuici a instinkty. Co jiného také může dělat hráč, po kterém pasou tři nejlepší klany na serveru?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 29. ledna 2019. 

Richard Paul Evans: Michael Vey – Uprchlík z cely 25Richard Paul Evans: Michael Vey – Uprchlík z cely 25

Naprostá bomba pro milovníky akce, napětí a dobrodružství! První díl série, která má obrovské množství fanoušků po celém světě. Jen v USA se prodalo více než 1,5 miliónu výtisků.

Michael Vey dokáže vysílat silné elektrické výboje. Jeho spolužačka Taylor umí něco podobného. Jediné, co je spojuje, je datum narození – přišli na svět ve stejné porodnici v den, kdy byla zaznamenána nevysvětlitelná úmrtnost novorozenců. Jejich pátrání upoutá pozornost lidí, kteří mají zájem dostat Michaela pod svůj vliv, a tak unesou jeho matku i Taylor. Čekají, že je půjde hledat a nakráčí přímo do pasti. Jenže věci se vyvinou úplně jinak…

Vydalo nakladatelství Albatros Media 31. ledna 2019. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejnovější sci-fi, hororové a mysteriózní knihy, které vyšly v lednu 2019

Hide picture