×
FANZINE.cz

Nejnovější sci-fi, hororové a mysteriózní knihy, které vyšly v lednu 2019

S příchodem nového roku byla knižní nakladatelství zaměstnána inventurami a dalšími roztomilými záležitostmi. Naštěstí však přesto nezapomněla na ctitele literární fantastiky a potěšila je mnoha novými tituly.

Thomas Thiemeyer: Evoluce

Thomas Thiemeyer: EvoluceKdyž Lucie a Jem spolu se skupinou dalších studentů cestují do Spojených států kvůli výměnnému pobytu, ani ve snu by je nenapadlo, co na ně čeká. Po nouzovém přistání letadla na letišti v Denveru si uvědomí, že svět, jak jej dosud znali, již přestal existovat. A to navíc nejspíše opravdu dávno. Přistávací dráha je zarostlá a letištní terminál opuštěný, nikde není ani živáčka.

Město si bere zpátky příroda a na každém kroku na ně číhají všemožná nebezpečí. Zdá se dokonce, že se proti nim spikla i zvířata. Co se vlastně stalo? Během své nebezpečné cesty do centra města se dozvídají o nárazu komety a zničení civilizace. Stali se z nich jediní přeživší na ztraceném světě? A mají vůbec nějakou naději, když je proti nim nejspíše celá Země?

Vydalo nakladatelství BOOKMEDIA 3. ledna 2019. 

Chelsea Bobulski: LesChelsea Bobulski: Les

Winter je normální středoškolačka. Tedy aspoň na první pohled. Jednou se však její táta, strážce lesa, kam ústí časové portály, ztratí při noční obchůzce a ona musí převzít jeho povinnosti: hlídkovat u portálů a pomáhat cestujícím, kteří z nich omylem vyjdou, aby našli správnou cestu zpět. Když se v lese objeví Henry, mladík z jiné doby, který také postrádá rodiče, má Winter o to větší pocit, že jí o tátovi neřekli pravdu. Dokážou ji společně odhalit?

Mysteriózní vyprávění o cestování časem a hledání pravdy.

Vydalo nakladatelství Albatros Media 21. ledna 2019. 

Ray Bradbury: Temný karneval

Ray Bradbury: Temný karnevalAčkoli byl Ray Bradbury především mistrem žánru science fiction, ve své tvorbě se neomezoval pouze na něj. Temný karneval z roku 1947 je jeho vůbec první publikovanou sbírkou povídek a Bradbury se v ní čtenářům představuje jako autor hororových a strašidelných příběhů, v nichž nechybí krev, mystika, humor, hrůzostrašné bytosti a tvorové, ale také Bradburyho nezaměnitelná poetika a melancholie.

Souborně vycházejí povídky v češtině poprvé. Čtení jen pro nebojácné!

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Plus 21. ledna 2019. Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..