×
FANZINE.cz

Nejnovější sci-fi knihy v říjnu – Martin, Bradbury, Wyndham nebo Dick

Marko Kloos: první linie 2 - Evakuace
Pokračování série První linie z pera Marko Kloose s podtitulem Evakuace. Zdroj: výřez knižní obálky.

Dlouhé podzimní večery jen zvou k posezení v teple a s šálkem něčeho horkého. Nejlepší zábavou pro milovníky fantastiky a čtenáře v jednom je otevřít nějakou super knížku. Své o tom vědí i tuzemští nakladatelé, proto potěšili spoustou novinek.

S. J. Kincaidová: Diabolik

S. J. Kincaidová: DiabolikOd malička jsou na sebe napojené. Jsou jako sestry. Nemesis by pro Sidonii, dceru galaktického senátora, udělala cokoliv. Je nemilosrdná, neporazitelná, oddaná a je diabolik. Stroj bez emocí a schopnosti citu. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat.

Když je Sidoniin otec odsouzen a Sidonie povolána na galaktický dvůr, je jisté, že jí hrozí smrt. Pro Nemesis tak existuje jediná možnost. Odjet na dvůr místo Sidonie.

Vydalo nakladatelství Fragment 5. října 2017.

Claudia Grayová: Tisíc kousků tebeClaudia Grayová - Tisíc kousků tebe

Je odsouzena opakovat stejnou chybu znovu a znovu? Rodiče Marguerity Cainové jsou geniální vynálezci, jejichž poslední vynález – Ohnivák – umožňuje pohybovat se mezi alternativními realitami. Někdo zabil jejího otce a Marguerita je rozhodnutá vypátrat vraha za každou cenu.

Světy, které se před ní otevřely, ji ale nutí pochybovat o všem: o vlastní vině i vlastních citech. A v každé verzi sebe sama se zaplétá do milostné aféry, které nedokáže odolat, přestože je nebezpečná. Myslela si, že zná sama sebe. Dokud necestovala do alternativní reality.

Vydalo nakladatelství CooBoo 9. října 2017.

George R. R. Martin (ed.): Divoké karty III . – Divocí žolíci

George R. R. Martin: Divoké karty III. - Divocí žolíciV ulicích New Yorku propukají oslavy Dne divokých karet – výroční akce připadající na 15. září, při níž se vzpomíná na mrtvé a vzdává čest živým. Je to den ohňostrojů, pouličních trhů a průvodů, politických demonstrací a vzpomínkových hostin, pitek a rvaček v tmavých uličkách. Oslavy jsou rok od roku masovější a bouřlivější. A letos, v roce 1986, určitě proběhne u příležitosti čtyřicátého výročí zatím největší a nejlepší Den divokých karet. Na svátek se už chystají nejrůznější média i přívaly turistů a nálevny i restaurace očekávají rekordní obrat. V pozadí však číhá zvrácený génius, kterého nezajímá zábava ani veselí. Hvězdář má jen jeden cíl: zkázu.

Vydalo nakladatelství Argo 11. října 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..