×
FANZINE.cz

Nejnovější sci-fi knihy v srpnu – Doctor Who, Nuly a jiné záhady

vasilij-mahanenko-cesta-samana-1–ukol-prezit
Nový sci-fi cyklus nazvaný Cesta šamana od Vasilije Mahaněnka přichází s prvním dílem s podtitulem Úkol přežít. Zdroj: výřez knižní obálky.

Letní prázdniny a dovolené jsou v mnoha oborech synonymem okurkové sezóny. Přesto si milovníci vědecké fantastiky i v druhé polovině tohoto období přijdou na své. Potěšila je vyprávění z daleké budoucnosti i cestování ještě vzdálenějším kosmem.

Trevor Baxendale: Doctor Who – Dávný čas

Trevor Baxendale - Doctor Who - Dávný čas
Zdroj: knižní obálka.

„Doufám, že jste připraveni se bát!“ Dávný čas je novým příběhem odehrávajícím se ve vesmíru kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who s Dvanáctým Doktorem (Peter Capaldi) a Clarou Oswaldovou (Jenna Colemanová) v hlavních rolích. Kniha je posledním dílem trilogie Kroniky Půvabu, do níž spadají již vydané díly Královská krev a Generace velkého třesku.

Phaeroni zmizeli již před miliony let. Cestovali napříč hvězdami po stezkách z času a prostoru a zanechali po sobě jen pár stop. Ale co se Phaeronům vlastně přihodilo? Někteří věří, že je vyhladila nějaká nezastavitelná síla… jiní tvrdí, že se vyhladili sami. Ale co když je ve skutečnosti zastihl mnohem strašlivější osud?

V daleké budoucnosti objeví lidstvo poslední phaeronskou stezku — a Doktor s Clarou se vydávají odhalit, kam tato stezka vede. Každý z výzkumného týmu ví přesně, po čem pátrat — ale pouze Doktor ví přesně, co naleznou. Protože kromě Doktora nikdo nezná pravé tajemství Phaeronů: obludné tajemství, tak mocné a strašlivé, že muselo být pohřbeno v nejhlubším hrobu ve vesmíru.

Vydalo nakladatelství Jota 9. srpna 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..