Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nejnovější sci-fi knihy v srpnu – Doctor Who, Nuly a jiné záhady

Olga Buriánková

Olga Buriánková

15. 9. 2017

Letní prázdniny a dovolené jsou v mnoha oborech synonymem okurkové sezóny. Přesto si milovníci vědecké fantastiky i v druhé polovině tohoto období přijdou na své. Potěšila je vyprávění z daleké budoucnosti i cestování ještě vzdálenějším kosmem.

Trevor Baxendale: Doctor Who – Dávný čas

Trevor Baxendale - Doctor Who - Dávný čas

Zdroj: knižní obálka.

„Doufám, že jste připraveni se bát!“ Dávný čas je novým příběhem odehrávajícím se ve vesmíru kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who s Dvanáctým Doktorem (Peter Capaldi) a Clarou Oswaldovou (Jenna Colemanová) v hlavních rolích. Kniha je posledním dílem trilogie Kroniky Půvabu, do níž spadají již vydané díly Královská krev a Generace velkého třesku.

Phaeroni zmizeli již před miliony let. Cestovali napříč hvězdami po stezkách z času a prostoru a zanechali po sobě jen pár stop. Ale co se Phaeronům vlastně přihodilo? Někteří věří, že je vyhladila nějaká nezastavitelná síla… jiní tvrdí, že se vyhladili sami. Ale co když je ve skutečnosti zastihl mnohem strašlivější osud?

V daleké budoucnosti objeví lidstvo poslední phaeronskou stezku — a Doktor s Clarou se vydávají odhalit, kam tato stezka vede. Každý z výzkumného týmu ví přesně, po čem pátrat — ale pouze Doktor ví přesně, co naleznou. Protože kromě Doktora nikdo nezná pravé tajemství Phaeronů: obludné tajemství, tak mocné a strašlivé, že muselo být pohřbeno v nejhlubším hrobu ve vesmíru.

Vydalo nakladatelství Jota 9. srpna 2017.

Petr Heteša: Nezkoušej na mě zapomenout

Petr Heteša: Nezkoušej na mě zapomenout

Zdroj: knižní obálka.

Chinco není čtvrť pro rozmazlené hraběnky a zhýčkané citlivky s implantovanými enzymatickými zesilovači, neurotransmiterovými urychlovači a dalšími podpůrnými mozkovými biotechnologiemi. Chinco je přirozený stav věcí ve své původním podobě, v jaké byl svět ještě před iPhonem 6. Chinco je městská rezervace se zakonzervovaným technickým vývojem.

Z hlediska zpovykané civilizace jde ovšem o nádor uprostřed technologického megaměsta, které blaho svých obyvatel kontroluje a usměrňuje čidly, kamerami a senzory. Proč se ale ta úžasná civilizační technická struktura rozhodne řešit jeden ze svých problémů zrovna v zaostalém Chincu? Pochopili konečně, že jedinou cestou je návrat k původnímu a přirozenému, nebo jde naopak o velký skok na vyšší level, mimo jakékoli lidské vědomí?

V podstatě by mi to mohlo být úplně ukradené, kdyby mi ty kusy mrtvol s černými svíčkami okolo nezhoršovaly statistiky. Nesnáším ty namyšlené pablby z Města s implantovanými mobily, kteří si naivně myslí, že Kriminálka Chinco nemá vlastní mozek. Má. A nepotřebuje žádné neurotransmiterové urychlovače, aby jí (tedy mně) došlo, že tady jde o víc než o brutálně uřezané ruce nebo hlavy.

Vydalo nakladatelství Brokilon 15. srpna 2017.

Vasilij Mahaněnko : Cesta šamana – Úkol přežít

Vasilij Mahaněnko : Cesta šamana – Úkol přežít

Zdroj: knižní obálka.

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Miliony hráčů, kteří mohou dělat absolutně cokoliv – levelovat, bojovat proti sobě, strávit ve hře celý život a užít si každý moment. Stát se legendou. Jediné, co tvůrci hráčům neumožnili, je cítit fyzickou bolest.

Ale každé pravidlo má svou výjimku. Pro vězně, kteří si do hry přišli odpykat svůj trest, se Barliona stala osobním peklem. Odsouzenců se totiž sláva a dračí zlato netýkají, zato vyčerpání a bolest jsou všudypřítomné. Neprávem uvězněný Mahan se ale odmítá vzdát i poté, co skončí zavřený v dole s mizivou nadějí na únik. Pokud se chce dočkat konce svého trestu, má jediný úkol: přežít.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 21. srpna 2017.

Hayley Stoneová: Machinace

Hayley Stoneová - Machinace

Zdroj: knižní obálka.

Má lidstvo šanci proti inteligentním strojům? Nastalo období Machinací. Stroje se vzbouřily a nyní se snaží vyhladit i poslední zbytky lidské civilizace. A co víc, Rhona Longová, symbol a vůdkyně odboje, byla zabita při záchranné misi. Dostává ale druhou šanci – jako klon, který si neuchoval skoro žádné vzpomínky.

Rhona si musí získat zpět důvěru svých přátel, svého bývalého partnera i celé své základny, zatímco se stroje chystají k dalšímu velkému útoku. Navíc se zdá, že Rhoně usiluje o život i někdo z jejích vlastních řad…

Vydalo nakladatelství Plus 21. srpna 2017.

Chuck Wendig: Nuly

chuck-wendig-nuly

Zdroj: knižní obálka.

Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Jedno mají totiž společné – veterán ze staré školy, internetová aktivistka-muslimka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka jsou prvotřídní hackeři.

Takže dostali na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu. Za mříže se nikomu nechce, ale brzy objeví, že je dohromady nesvedla ani náhoda, ani genialita policie…

Vydalo nakladatelství Knižní klub 25. srpna 2017.

Hartwig Hausdorf: Ne z tohoto světa

Hartwig Hausdorf: Ne z tohoto světa

Zdroj: knižní obálka.

Hartwig Hausdorf patří k nejznámějším badatelům a autorům na polizáhadných faktů a jevů. Světovou proslulost si získal objevem pyramid v Číně. Jeho knihy byly dosud přeloženy do 16 jazyků. Jeho jméno se stalo pojmem i v USA, kde je od roku 2004 uváděn v příručce Who’s Who in the World.

Autor činí konec dosavadním spekulacím a dokazuje, že při vývoji lidstva na této planetě byly ve hře síly a technologie, které stěží pocházejí z tohoto světa. Prezentuje záhadné artefakty a objevy, jejichž existence na naší planetě je záhadou.

Vydalo nakladatelství Pragma 25. srpna 2017.

Dmitry Glukhovsky: Soumrak

Dmitry Glukhovsky: Soumrak

Zdroj: knižní obálka.

V Moskvě se dějí podivuhodné věci. Anonymní zadavatel požádá překladatele Dmitrije Alexejeviče, aby přeložil do ruštiny deník španělského conquistadora ze 16. století. Dmitrij se domnívá, že půjde o ryzí rutinu, ale bizarní události popsané v historickém textu se náhle stávají součástí jeho vlastní reality.

Je vtažen do víru neuvěřitelných událostí, které mu mají pomoci rozluštit proroctví a nahlédnout do budoucnosti – možná za cenu vlastního života. Začíná dramatický závod s časem…

Vydalo nakladatelství Knižní klub 28. srpna 2017.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejnovější sci-fi knihy v srpnu – Doctor Who, Nuly a jiné záhady

Hide picture