Menu
FANZINE.cz
audioknihy

Nejnovější zářijové děsivé a sci-fi knihy – Artemis nebo Skleník

Olga Buriánková

Olga Buriánková

11. 10. 2018

Podzimní čas a nový školní rok s sebou přinesly o něco mírnější počasí a ctitelům hororových literárních novinek také nejedno románové potěšení. Knižní novinky v září čtenáře zavedou do vesmíru i do vzdálené budoucnosti.

Deon Meyer: Horečka

Deon Meyer HorečkaChci vám vyprávět o vraždě svého otce. O tom, kdo ho zabil a proč. Tohle je příběh mého života. A jak uvidíte, je to také příběh vašeho života a vašeho světa. Silný příběh o lásce, o zradě a o přežití ve světě zdevastovaném smrtelným virem známým jen jako „Horečka“.

Vydalo nakladatelství Moba 2. září 2018.

Andy Weir: ArtemisAndy Weir: Artemis

Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka, která občas doručuje i nelegální, čili lépe zaplacené zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení?

Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít… Napínavá noir kriminálka o odvrácené straně Měsíce od autora celosvětového bestselleru Marťan. Audiokniha.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 6. září 2018.

Naomi Aldermanová: Napětí

Naomi Aldermanová: NapětíVšechno začíná jiskrou – dospívající dívky mezi 14 a 15 lety v sobě objevují schopnost vytvářet v těle elektrickou energii a výboji z prstů si vynucovat poslušnost, v horším případě i mučit nebo zabíjet. Chlapci jsou kvůli bezpečnosti izolováni v chlapeckých školách. V některých částech světa propukají krvavé revoluce. Dívky se v používání elektrického napětí zdokonalují a probouzejí tuto schopnost i ve starších ženách.

Jak by svět vypadal, kdyby se moc přesunula z rukou mužů do rukou žen? Kdyby po celém světě zavládl matriarchát a přestaly platit klasické genderové stereotypy? Odpovědi na tyto otázky dává Naomi Aldermanová ve svém posledním románu Napětí, mnohoznačném a barvitě psaném textu na pomezí sci-fi, dystopie a thrilleru, v němž je výchozí situace promyšlena do důsledků: ženy zneužívají své sexuality, muži se stávají oběťmi a radikálně se mění celkové paradigma a fungování společnosti.

Vydalo nakladatelství Argo 14. září 2018.

Brian Aldiss: Skleník

Brian Aldiss: SkleníkVydejme se spolu s chlapcem Grenem a dívkou Yattmur na podivuhodnou cestu za odkrytím dávných událostí, při nichž lidstvo ztratilo svou nadřazenost. A poznejme přitom svět, v němž je člověk tím takřka nejubožejším tvorem neustále usilujícím o pouhé přežití…

Brian Wilson Aldiss, jeden z Velmistrů žánru science fiction, popisuje ve svém mistrovském díle budoucnost, v níž lidstvo již dávno ztratilo dominantní postavení na Zemi, a vlády nad planetou, se ujaly všudypřítomné rostliny. Ve stínech nekonečné džungle tak osamocené skupinky pozemšťanů přežívají v nikdy nekončícím boji s agresivní vegetací.

Vydalo nakladatelství Argo 20. září 2018.

Honza Vojtíšek: Sešívance

Honza Vojtíšek: SešívanceJihočeský hororový autor Honza Vojtíšek se pro svou třetí povídkovou knihu proměnil v doktora Frankensteina. Pozval si k sobě hororové autory a autorky z Česka, Slovenska a Polska a z každého si odřezal to nejlepší, aby získal deset povídek a jeden komiks. Každý příběh má ty správné kousky z Honzy a spoluautorů, čímž vznikla pevně sešitá monstra pochodující přímo k vám. Jedno děsivější než druhé.

Vydalo nakladatelství Golden Dog 21. září 2018.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejnovější zářijové děsivé a sci-fi knihy – Artemis nebo Skleník

Hide picture