×
FANZINE.cz

Nejnovější zářijové děsivé a sci-fi knihy – Artemis nebo Skleník

Daniel Meyer: Horečka
Katastrofická literární novinka od Daniela Meyera - Horečka. Zdroj: výřez knižní obálky.

Podzimní čas a nový školní rok s sebou přinesly o něco mírnější počasí a ctitelům hororových literárních novinek také nejedno románové potěšení. Knižní novinky v září čtenáře zavedou do vesmíru i do vzdálené budoucnosti.

Deon Meyer: Horečka

Deon Meyer HorečkaChci vám vyprávět o vraždě svého otce. O tom, kdo ho zabil a proč. Tohle je příběh mého života. A jak uvidíte, je to také příběh vašeho života a vašeho světa. Silný příběh o lásce, o zradě a o přežití ve světě zdevastovaném smrtelným virem známým jen jako „Horečka“.

Vydalo nakladatelství Moba 2. září 2018.

Andy Weir: ArtemisAndy Weir: Artemis

Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka, která občas doručuje i nelegální, čili lépe zaplacené zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení?

Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít… Napínavá noir kriminálka o odvrácené straně Měsíce od autora celosvětového bestselleru Marťan. Audiokniha.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 6. září 2018.

Naomi Aldermanová: Napětí

Naomi Aldermanová: NapětíVšechno začíná jiskrou – dospívající dívky mezi 14 a 15 lety v sobě objevují schopnost vytvářet v těle elektrickou energii a výboji z prstů si vynucovat poslušnost, v horším případě i mučit nebo zabíjet. Chlapci jsou kvůli bezpečnosti izolováni v chlapeckých školách. V některých částech světa propukají krvavé revoluce. Dívky se v používání elektrického napětí zdokonalují a probouzejí tuto schopnost i ve starších ženách.

Jak by svět vypadal, kdyby se moc přesunula z rukou mužů do rukou žen? Kdyby po celém světě zavládl matriarchát a přestaly platit klasické genderové stereotypy? Odpovědi na tyto otázky dává Naomi Aldermanová ve svém posledním románu Napětí, mnohoznačném a barvitě psaném textu na pomezí sci-fi, dystopie a thrilleru, v němž je výchozí situace promyšlena do důsledků: ženy zneužívají své sexuality, muži se stávají oběťmi a radikálně se mění celkové paradigma a fungování společnosti.

Vydalo nakladatelství Argo 14. září 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..