Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Nejoblíbenějším pivem fanoušků sci-fi, fantasy a hororu jsou Svijany

Martin Peška

Martin Peška

22. 5. 2012

FOTO: Svijany jsou nejoblíbenějším pivem čtenářů FANZINE.czOd soboty 19. května do této chvíle měli příznivci sci-fi, fantasy a hororu možnost svým hlasováním rozhodnout o nejoblíbenějším pivu, kterému čeští fanoušci nejraději holdují. Tím se nakonec stalo pivo Svijany.

video
play-sharp-fill

Anketa byla umístěna na oficiální facebookové stránce našeho magazínu. Čtenáři sami mohli do hlasování nominovat značku svého nejoblíbenějšího piva. Celkem se rozhodovalo mezi 34 značkami piv, mezi nimiž byly celosvětově proslulé pivovary, jako například Pilsner Urquell, ale také spíše lokální pivovary a minipivovary, jako například Poutník, Rohozec či pivo Sv. Norbert, které se vaří v pražském Klášterním pivovaru Strahov.

Z hlasování vyšlo jako vítězné pivo, které se vaří v obci Svijany. Porazilo tak v oblíbenosti u fanoušků i zmíněný Pilsner Urquell.

Desítka nejoblíbenějších piv mezi fanoušky fantastiky:
1. Svijany
2. Pilsner Urquell
3. Radegast
4. Kozel
5.-6. Gambrinus
5.- 6.Staropramen
7. Krušovice
8. Bernard
9. Holba
10. Krakonoš

V těsném závěsu za desítkou nejpopulárnějších zůstal například havlíčkobrodský Rebel, Braník, Budweiser Budvar, Starobrno či pivo z města Chotěboř, kde se každoročně koná Festival fantazie, největší tuzemské setkání fanoušků fantastiky, na kterém se každoročně vypije okolo 3 500 litrů piva.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenějším pivem fanoušků sci-fi, fantasy a hororu jsou Svijany

Hide picture