Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nejočekávanější hry roku 2012 mohou přinést i velká zklamání

Marek Jedinák

Marek Jedinák

7. 2. 2012

Nejočekávanější hry roku 2012 se nesou v duchu pokračování velkých sérií. Ačkoli to ještě nedávno vypadalo z hráčského hlediska na spíše průměrný rok, nové informace odhalily celou řadu titulů s obřím potenciálem. TOPZINE.cz vybral ty nejatraktivnější z nich.

Většina titulů je ve stínu propracovaného završení vesmírné ságy Mass Effect. Více nových informací však přináší i více rozpaků zdroj: vydavatel hry

Herní průmysl začíná po tradičně postním lednu opět roztáčet kolečka gigantických korporací soutěžících o zákazníka. V nejistých dobách se sází na jisté tituly s co možná nejvyšší pořadovou číslovkou. Mezi očekávanými blockbustery se však objeví i nové značky. TOPZINE.cz přináší svým čtenářům několik titulů, které mají obrovský potenciál. Zároveň ale mohou přinést i veliká zklamání.

Mass Effect 3

Sága, která si získala miliony fanoušků a někteří kritici ji dokonce pasují do role nástupce legendárních Hvězdných válek. Hráč se vžije do role velitele, jehož úkolem není nic menšího než záchrana celého vyspělého života v galaxii. Titul těží z propracovaného univerza, RPG prvků a možnosti realizovat morální volby ovlivňující budoucí průběh hry. Kolosální očekávání však nemusejí být naplněna, zejména kvůli přizpůsobování mainstreamovému hráči, vytlačování RPG prvků nášupem akce a osekávání příběhu. Fanoušci se modlí, hateři doufají.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Nové série to mají na současném trhu velmi těžké. Kingdoms of Amalur: Reckoning však splňují všechna kritéria pro vznik legendárního titulu s minimálně špetkou epiky. Svět dle knížek spisovatele R. A. Salvatora a rozsáhlý, téměř otevřený svět jsou společně s prvky hardcore RPG alespoň drobnou zárukou kvality i pro kované žánrové fanoušky. Dle prvních recenzí a zkušeností našich redaktorů půjde minimálně o vysoce nadprůměrný titul, který však může zapadnout kvůli repetitivním úkolům a především až moc roztahaným světem, který běžného hráče může nudit. Problém může být také nulový marketing.

Max Payne 3

Kultovní third person střílečka, která definovala nový směr akčních her. Parádní příběh, perfektní hratelnost a především stylový bullet time (zpomalení času během přestřelky) si společně s charakteristickými skoky získali nejednoho fanouška. Třetí díl se opatrně prezentuje jako důstojný nástupce svých dvou předchůdců a slibuje pořádnou řežbu se silným příběhem odehrávajícím se v latinskoamerickém Rio de Janeiro. Jednou z hlavních předností má být také propracovaná grafika.

The Last of Us

Exkluzivní titul pro konzoli PlayStation 3 vsadí na postapokalyptickou atmosféru servírovanou v přímo megalomanském vizuálním hávu. Pár kvalitně propracovaných charakterů se vydává na strastiplnou pouť napříč zničenými Spojenými státy, jež čelí epidemii v zombie stylu formálně maskované za infekci vyvolanou specifickým druhem parazitické houby měnící chování hostitelského jedince. Hlavním nebezpečím si jsou však jako vždycky sami lidé. The Last of Us mají na starost borci ze studia Naughty dog zodpovědného za typově velmi podobný titul Uncharted, kteří se tentokráte snaží vydat cestou plnou atmosféry budované mimo jiné i nedostatkem nábojnic a opotřebování zbraní. Tento princip skvěle zafungoval například ve hře Dead Island.

Far Cry 3

Původní Far Cry ohromil hráčskou komunitu skvělou grafikou, rozsáhlým, téměř otevřeným světem a kvalitním příběhem. Druhé pokračování přineslo velké zklamání, a nad chystaným třetí dílem visí celá řada otazníků. Vývojářské studio slibuje poučení se z minulosti a návrat k atributům prvního dílu, který se stal už naprostou klasikou. Dle prvních videoukázek se dá předpokládat, že těžiště bude opět v otevřeném světě a parádní grafice. Jejím primárním úkolem bude dát vyniknout barevnému prostředí tropického ostrova plného militantních ozbrojenců páchajících zločiny proti lidskosti na civilním obyvatelstvu.

Resident Evil 6

Legendární survival horor a jeden ze stěžejních titulů žánru se vrací s pořadovým číslem 6. Společně s ním se na scénu opět dostanou postavy z předchozích dílů. Hlavním úkolem vývojářů je vybalancování akční a hororové stránky hry. Jistě prospěje i změna prostředí, kdy se hráč ze zapadlých afrických stepí vrátí do kulis zničených velkoměst v Číně i v severní Americe. Podívejte se na první video.

Diablo 3

Král všech RPG titulů má po letech čekání konečně opět usednout na trůn. Hra, která si získala v polovině devadesátých let miliony fanoušků, slibuje návrat klasických herních a žánrových principů. Společnost Blizzard stojící za vývojem tohoto titulu patří mezi jedno z nejsolidnějších studií. Otázkou však zůstává, jak zvládne čelit neustálým problémům provázejícím často odkládané datum vydání hry. Diablo již nemusí být pro současnou generaci hráčů tolik atraktivní, a často platí pravidlo, že jakmile je hra vyvíjena déle než určitý časový úsek, dopadne téměř vždy fiaskem.

Assassins Creed 3

Relativně mladá série her, která se stala masovým kultem, udělala ze značky brand každoročně rozšiřovaný dalšími pokračováními či spin-offy. Třetí díl oficiálně ještě nebyl představen, avšak nejpravděpodobněji čeká fanoušky posun do období americké války za nezávislost, čemuž nasvědčuje hned několik indicií. Jisté je, že se objeví zcela nová postava a konečně půjde o plnohodnotný díl, nikoli jen faktický patnáctihodinový přídavek, jako tomu bylo v případě hry Revelations.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější hry roku 2012 mohou přinést i velká zklamání

Hide picture