Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nejočekávanější hry roku 2013 nadchnou fanoušky všech žánrů

Karel Kolmann

Karel Kolmann

13. 12. 2012

Konec roku se nám nezadržitelně blíží a je tedy čas zaměřit naši herní pozornost na rok následující. Co nás v příštím roce čeká a snad i nemine?

Která z hrdinek se stane v roce 2013 vaší nejoblíbenější? Zdroj: oficiální stránky her, koláž Karel Kolmann

Rok 2012 se nesl ve znamení pokračování a čísla tři. Pozornost na sebe strhl Assassin’s Creed 3, Far Cry 3, Mass Effect 3, Diablo 3  a mnohá další pokračování. Ovšem i v kategorii nových herních sérií jsme našli své favority a teleportovat se s dýkou v ruce v Dishonored nás bude bavit ještě dlouho. Představu o tom, v jakém duchu se ponese další herní rok, si můžete udělat z následujícího výběru očekávaných her.

1. Bioshock: Infinite

Datum vydání: 26. 2. 2013

Mnohé již bylo napsáno o dalším dílu Bioshocku, a pevně věříme, že hra dostojí všemu hypu, který její vývoj provází. Vždyť jen z posledního traileru máme husí kůži.

video
play-sharp-fill

2. Starcraft II: Heart of the Swarm

Datum vydání: 12. 3. 2013

Jak to bude dál s Jimem Raynorem a naší oblíbenou zergskou královnou Kerrigenovou, se dozvíme již začátkem příštího roku. Stejně jako se příběhová kampaň prvního oddílu týkala lidské rasy Terranů, tak v dalším díle budou hrát prim mimozemští Zergové.

video
play-sharp-fill

Čtěte také: Dragon Age 3 se mnohem více zaměří na průzkum svého rozlehlého světa

3. Tomb Raider

Datum vydání: 5. 3. 2013

Nové dobrodružství Lary Croft nám představí její počátky. Přestože hrdinka je v tomto vydání mnohem mladší, tak hra samotná je oproti svým předchůdcům mnohem dospělejší.

video
play-sharp-fill

4. Metro: Last Light

Datum vydání: Březen 2013

Pokračování decentní a nedoceněné střílečky, založené na stejnojmenné knižní předloze, Metro 2033 je dalším z očekávaných titulů. Hru vyvíjí ukrajinské studio 4A a jejich hra si získala zaslouženou pozornost na letošní E3. I my se na Metro: Last Light těšíme.

video
play-sharp-fill

5. Star Wars 1313

Datum vydání: ?

Zda Star Wars 1313 vyjde v roce 2013 sice ještě jisté není, ale doufejme, že 13 je pro vývojáře číslo šťastné a vydání se dočkáme. S největší pravděpodobností souvisí datum vydání s oznámením nové herní konzole. Pokud se tedy v příštím roce dočkáme nástupce současných konzolí, tak 1313 bude určitě jedním z prvních vlajkových titulů.

video
play-sharp-fill

6. Dead Space 3

Datum vydání: 8. 2. 2013

V novém dílu Dead Space nebudete bojovat o holý život pouze v kůži vesmírného inženýra Isaaca. Třetí pokračování poprvé nabídne dvě hratelné postavy a propracovaný co-op mód. Další novinkou bude možnost tvorby vlastních improvizovaných zbraní z předmětů, které naleznete při svém putování.

video
play-sharp-fill

7. Crysis 3

Datum vydání: Únor 2013

Třetí pokračování série od studia Crytek nás opět zavede do New Yorku. Město se ale od naší minulé návštěvy hodně změnilo. Uplynulo 23 let a z New Yorku se stala nelítostná městská džungle (doslova).

video
play-sharp-fill

8. Last of Us

Datum vydání: 7. 5. 2013

Velmi vděčné téma současné populární kultury – konec světa. Svojí troškou do mlýna přispěje i Last of Us, postapokalyptický počin studia Naughty Dog, známého sérií Uncharted. Hra staví na silném emotivním příběhu, kde často budete balancovat na hraně lidskosti. Co všechno uděláte pro přežití? Hra vyjde exkluzivně pro Playstation 3.

video
play-sharp-fill

Čtěte také: Vylepšená verze Baldur’s Gate vyšla na PC a iPad. Dočkáme se jí i pro Android

9. Watchdogs

Datum vydání: 2013

Příliš detailů ohledně Watchdogs se zatím neobjevilo, ale celé to tak trochu připomíná kombinaci Deus Ex a Assassin’s Creed. Těšit se každopádně můžeme na hraní v otevřeném světě a pořádnou dávku kyberpunku. Při svém představení na letošním E3 si hra získala velkou pozornost a byla neoficiálně nominována „Nejlepší hrou E3“ na mnoha místech po internetu.

video
play-sharp-fill

10. GTA V

Datum vydání: jaro 2013 (nejspíše 19. 6. 2013)

Sérii Grand Theft Auto není třeba dlouze představovat. GTA V nám netradičně nabídne trojici hratelných postav a nelineární příběh. Nový díl se také pyšní zatím největším herním světem v porovnání s předchozími díly. PC hráči si na vydání tradičně počkají o něco déle než majitelé konzolí.

video
play-sharp-fill

Čtěte také: Zavzpomínejte s námi nejen na počátky české komerčně herní scény.

Tímto jsme se dostali na konec našeho pohledu do budoucnosti. Jak jsme viděli, míří k nám spousta kvalitních titulů, takže příští rok bude rozhodně co hrát. Možná se dočkáme i několika překvapení. Že by nával „next-gen“ her symbolizoval příchod nové herní konzole? Odpověď se dozvíme časem. Prozatím nám můžete napsat do komentářů, na jakou hru se nejvíce těšíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější hry roku 2013 nadchnou fanoušky všech žánrů

Hide picture