Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nekonečná zábava s hraním her

Komerční sdělení

Komerční sdělení

27. 12. 2022

Pro hraní vašich oblíbených her můžete zvolit buď klasický počítač nebo stále populárnější herní konzoli.

Proč si koupit herní konzoli?

Konzole jsou levnější a méně objemnou alternativou herních počítačů. Snadněji se používají, jsou tedy vhodnější pro děti, a nevyžadují montážní dovednosti. Jsou také vhodnější pro použití ve společnosti rodiny a přátel, jako příjemné trávení společného času. Pokud chcete hrát pouze nejnovější tituly a nemáte zájem o jiné využití, pak může být konzole dobrým řešením, protože je určena pro hraní her nebo jen o něco málo více.

Stanovte si rozpočet, který jste ochotni utratit za počítač nebo konzoli. Za stejnou cenu jako konzoli si jistě můžete sestavit počítač, ale musíte zvážit, zda je výkon počítače s rozpočtem na konzoli srovnatelný s výkonem Xboxu nebo PS.

Jedničky na trhu s konzolemi

V posledních letech trhu s herními konzolemi dominují produkty Xbox od společnosti Microsoft a PlayStation od společnosti Sony, zatímco v oblasti kapesních konzolí je nesporným lídrem společnost Nintendo. Nejpokročilejší modely Xbox řady X a PS5 umožňují kromě hraní her také streamování filmů a hudby (stejně jako Smart TV) a přehrávání Blu-ray pokud je konzole vybavena optickou mechanikou.

Playstation 5

Nejnovější Playstation 5 je výkonná a dobře navržená herní konzole, která se zaměřuje na herní zážitek optimalizovaný pro rozlišení 4K. Díky zvukové technologii, revolučnímu ovladači a ray tracingu je každé hraní zážitkem. Stejně jako u řady X je vysoký výkon zajištěn nejkvalitnějším hardwarem, jehož nejvýznamnějšími prvky jsou CPU, GPU a SSD.

Systém PS5 pohání osmijádrový procesor, který je mnohem vyspělejší než u systému PS4. Grafický procesor s podporou ray tracingu poskytuje grafiku v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu nebo 120 snímcích za sekundu v závislosti na titulu, a to s velmi stabilní a vyšší snímkovou frekvencí než PS4 Pro. A konečně, disk NVMe SSD zkracuje dobu načítání mezi herními obrazovkami téměř na nulu. V předvolbách hry jsou k dispozici dvě nastavení. Výkonný režim je vhodnější pro hry, kde je třeba upřednostnit rychlost, protože upřednostňuje vysokou snímkovou frekvenci, přičemž je obětováno vysoké rozlišení a ray tracing. V podstatě je upřednostněn výkon před grafikou. Režim rozlišení naopak snižuje počet snímků za sekundu, ale maximalizuje grafiku. Ovladač DualSense je jednou z předností systému PS5. Velkou novinkou je haptická zpětná vazba, soubor hmatových vjemů, které ovladač vrací v reakci na naše akce. Tato funkce poskytuje mnohem hlubší smyslový zážitek.

Další zajímavostí jsou adaptivní spouštěče, které zlepšují úroveň vtažení do hry, protože nabízejí různou úroveň odolnosti v závislosti na prováděné akci ve hře.  Lehký a velmi pohodlný ovladač je vybaven deaktivovatelným interním mikrofonem, který vám umožní mluvit s ostatními hráči, aniž byste museli používat sluchátka nebo náhlavní soupravu.

Jediná nevýhoda systému PS5? Její velikost je výrazně větší než u jiných konzolí, ale díky tomu má více prostoru pro chladicí systém a je velmi tichá. Památník je 39 cm vysoký, 26 cm hluboký a je široký asi 10 cm. Digitální vydání bez mechaniky je rovněž široké 9,2 cm. Konzole váží 4,5 kg a v obývacím pokoji se bude skvěle vyjímat.

Hry pro Playstation 5

Playstation 5 má úžasný katalog titulů, které si můžete vyzkoušet, včetně skutečných next-gen zážitků Kromě toho že na konzoli PS5 lze hrát některé tituly pro PS4, které fungují lépe než kdy dřív. Byla vydána celá řada exklusivních inovativních her jen pro toto zařízení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nekonečná zábava s hraním her

Hide picture