Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Neomillnerová vrací na scénu čarodějku Moire. Co slibuje Hon na lišku?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

30. 11. 2011

Petra Neomillnerová: Hon na lišku (perex)Čarodějka Moire proslavila českou fantasy autorku Petru Neomillnerovou, kterou mohou čtenáři znát díky jejím hrdinkám od rány a akčnímu stylu psaní. Nyní vychází druhá kniha právě s touto ústřední postavou.

Petra Neomillnerová: Hon na lišku (perex)

Znamená liška v názvu rusovlasou Moire? Autor: Roman Kýbus

Říká se, že válka, hlad a cesta ženu zkurví. Snad je to pravda, a můj druh by na to přísahal, ale já nejsem kurva, jsem žoldák, a jen bohové mohou soudit, co je horší. Hon na lišku

Po čtyřech letech se Petra Neomillnerová vrací k čarodějce Moire, jedné z prvních svých hrdinek a svému debutovému románu. Právě na jeho děj by měl Hon na lišku navazovat. Autorka sama ovšem v nedávném rozhovoru tvrdí, že od vydání Nakažených uběhlo hodně vody, a nový román je proto v mnohém odlišný: „Oproti prvnímu dílu přibylo akce i intrik, mocenských bojů a nečekaných aliancí. I vyprávěcí postup jsem tentokrát zvolila trochu jiný. Dneska už přece jen vidím některé věci, zejména z hlediska řemesla, jinak,“ dodává.

Čtěte: Sex, upíři a Žár krve. To ale není důvod selhání Petry Neomillnerové

Petra Neomillnerová: Hon na lišku (obálka)Osobitá Moire byla v závěru prvního dílu zvolena představenou čarodějného Bratrstva a zároveň má pevné vazby k Layele, sektě válečných čarodějů. Její život by ale ani tak neměl být procházkou růžovým sadem. Kromě toho, že její vztah s Desmondem prochází krizí, se rozhoří i boje v Posensku, kam se čarodějka rozhodne vypravit.

Nová kniha Petry Neomillnerové slibuje mnohé – od svižnějšího děje a vypsanějšího stylu autorky až po podstatně lepší ilustraci na obálce. Hody pro fanoušky ale ještě nekončí, protože v bližším časovém horizontu se uvažuje o vydání povídkové sbírky se stejnou hlavní hrdinkou. Ani na závěrečný díl trilogie Písně čarodějky bychom nemuseli čekat další čtyři roky jako tentokrát. Otázkou je, zda dokáže Neomillnerová očekávání splnit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neomillnerová vrací na scénu čarodějku Moire. Co slibuje Hon na lišku?

Hide picture