Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Nepropásněte Maškarádu Terryho Pratchetta

Redakce

Redakce

19. 10. 2010

V Divadle v Dlouhé se odehrálo už přes sedmdesát repríz hry Maškaráda podle stejnojmenné knihy Terryho Pratchetta. Na únor příštího roku se chystá derniéra. Ať už patříte k nadšeným a pravidelným návštěvníkům placatého světa nebo jen příležitostným, rozhodně byste si neměli nechat tuto možnost proklouznout mezi prsty.

Herci hry Maškaráda na společné fotografii Zdroj: divadlovdlouhe.cz

Hlavní postava Maškarády čili zeměplošského příběhu á la Fantom opery, Anežka Nulíčková, je čarodějka. Jejím snem však není létat na koštěti, nýbrž zpívat v opeře, a proto se vydává do města tisíců možností (velká část z nich je různá obdoba možnosti zemřít nepřirozenou smrtí). Nepočítá s tím, že Bábi Zlopočasná se Stařenkou Oggovou potřebují třetí do party a vyrazí za ní, aby ji přivedly zpět. A aby toho na ni nebylo málo, v budově opery řádí duch a objevují se mrtvá těla.

Původní text Terryho Pratchetta přepracoval do divadelní podoby Stephen Briggs a do češtiny jej jako vždy velice kvalitně přeložil Jan Kantůrek, dvorní překladatel Úžasné Zeměplochy.

Na VII. ročníku GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích se Maškaráda stala Komedií roku 2006, získala cenu odborné kritiky i cenu diváků a Helena Dvořáková, představitelka Anežky Nulíčkové, navíc získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu .

Oficiální rezervace vstupenek na poslední představení, které se bude konat v únoru, budou spuštěny v polovině prosince.

divadlovdlouhe.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nepropásněte Maškarádu Terryho Pratchetta

Hide picture