Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nevyhazujte váš starý chytrý telefon. I takto ho můžete využít

Naše telefony většinou mají životnost 2 nebo 3 roky. Do značné míry to závisí na tom, jak dlouho mají softwarovou podporu. Většina výrobců však svůj chytrý telefon nepodporuje déle než 3 roky a proto, používání chytrého telefonu po tomto termínu není vhodné. Nehledě na absenci nových funkcí, tak smartphony nedostávají už ani bezpečnostní aktualizace, což je největší riziko. Co ale můžeme dělat se starým zařízením?

Recepty po ruce

Asi každý z nás pravidelně vaří. Častokrát však nemáme inspiraci a děláme si dokola stejná jídla. Nechte se proto inspirovat různými video návody, kterými je YouTube plný. Můžete sledovat video a hned se také realizovat. Například si můžete připravit kimchi recept či jiný neobvyklý pokrm. Jak se říká, vždy je lepší jednou vidět, než tisíckrát slyšet. Proto, pokud máte starší zařízení, tak ho určitě nevyhazujte, využít jej můžete i při vaření.

Využijte smartphone jako ovladač od chytré domácnosti

Dnes není ničím neobvyklým, že v domácnosti máme několik chytrých zařízení. Může jít o chytrý televizor, chytrou ledničku, robotický vysavač, ale také o různých kuchyňských robotů. Jinými slovy, prostřednictvím vhodné mobilní aplikace můžete dostat ovladač do mobilu od většiny spotřebičů. Dovolte nám dát vám do pozornosti za tímto účelem aplikaci Google Home. Jedná se pravděpodobně o nejkomplexnější aplikaci svého druhu, která je kompatibilní s většinou chytrých zařízení, která v domácnosti najdeme.

Multimediální centrum

Dnešní smartphony a to i ty starší lze využít i za účelem vytvoření jakéhosi multimediálního centra domácnosti. Možné to je díky bezdrátovým technologiím a možnostem streamování obsahu z telefonu do reproduktorů či televizorů. Například můžete z vašeho chytrého telefonu udělat rádio, ze kterého budeme poslouchat vaše oblíbené hudební stanice. Následně ho můžete využít k tomu, abyste streamovali váš oblíbený film na obrazovku televizoru. Všechno, co k tomu potřebujete, jsou vhodné aplikace. V případě hudby mnoha uživateli jsou preferovány aplikace jako Spotify či Apple Music. V případě sledování filmů a seriálů, jistě za pozornost stojí aplikace Netflix, která nabízí přístup k tisícům filmů a seriálů.

Využijte chytrý telefon jako centrálu do auta

Smartfon lze využít i jako centrálu do auta. Málokdo ví, že za tímto účelem slouží aplikace Android Auto, jejímž prostřednictvím si můžete přizpůsobit aplikace pro práci v autě. Rovněž můžete prostřednictvím aplikace například ovládat navigaci, četovací aplikace, telefonovat a podobně. Jinými slovy, je to mnohem bezpečnější, než používat běžné aplikace, které nejsou uzpůsobeny k práci během řízení.

Jak využíváte váš chytré telefony vy? Dejte nám vědět níže v komentářích?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevyhazujte váš starý chytrý telefon. I takto ho můžete využít

Hide picture