Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nexus S je lehký a cena je nízká. Konkurence, třes se

Jan Kouba

Jan Kouba

7. 8. 2011

FOTO: Nexus SNexus S je novým počinem společnosti Google. Jedná se o high-end přístroj pro náročné. Co všechno však může nabídnout? Může obstát ve tvrdé konkurenci mezi high-end přístroji?

FOTO: Nexus S

Nexus S v celé své kráse. Zdroj: Google

Nexus S je druhým telefonem od společnosti Google. První velkou změnou je nový výrobce. HTC, které stálo za Nexus One, vystřídal Samsung. Nexus S je oproti konkurenci lehký, váží 129 gramů, což z něj dělá výjimku.

Rozlišení displeje je 480 x 800. Bohužel velká deviza Nexus S v České republice odpadá, protože displej Super AMOLED, který poskytuje živé barvy a skvělý kontrast, zde k dostání nebude, bude zde varianta s S-LCD displejem, který má o poznání horší kvalitu.

Přečtěte si také o telefonu pro náročné HTC Desire S!

Telefon je zaměřen, celkem logicky, když jde o produkt Google, na konektivitu. Proto nabízí veškeré možné způsoby, jak se připojit. S tím je spojen i software, který jede na operačním systému Android 2.3. Telefon má v sobě všechny aplikace, které od Google známe, tedy Gmail, Google Earth, Google Talk, Youtube, a tak dále.

Telefon má 5 Mpx fotoaparát, jak na zadní straně, tak i nad displejem. Co je určitě nezvyk, je absence SD karty. V telefonu se ukrývá 16 GB úložiště dat. O přesun informací se stará microUSB 2.0.

Nexus S to bude mít v konkurenčním prostředí těžké, absence SD karty, méně výkonné GPU nejsou zrovna dobré vizitky, a hlavní zbraň, kvalitní displej Super AMOLED, který je asi největším lákadlem, u nás k mání nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nexus S je lehký a cena je nízká. Konkurence, třes se

Hide picture